Saturs
- Neefektīva klienta optimizācija
- Dažādu tīkla veidu izmantošana
- Joslas platuma ierobežojumi
- Slikta atmiņas pārvaldība
- Lackasaidal atkļūdošana
- Nesaderības jautājumi
- Iesaistieties ar mums
Kad viedierīces dažu pēdējo gadu laikā pārpludina mūsu pasauli, mēs esam pieraduši izmantot un bieži paļauties uz dažām lietotnēm, lai pārdzīvotu mūsu ikdienas dzīvi. Ar šo lietotņu pārpilnību rodas uzticamības jautājums. Mūsdienās ik pa laikam rodas lietotņu avārijas. Daži cilvēki var daudz saskarties ar šo problēmu, savukārt dažiem to var piemeklēt tikai retos gadījumos katru nedēļu. Tomēr fakts paliek: progr crash! Bet kāpēc?
Tālāk ir minēti daži visbiežāk sastopamie iemesli, kāpēc mūsu sīkrīku lietotnes pēkšņi sasalst līdz nāvei nepiemērotā laikā.
Neefektīva klienta optimizācija
Lietotnes ar saskarnes noformējuma trūkumiem, kuru dēļ resursu pārvaldība ir slikta, mēdz avarēt. Ja izstrādātājs nav ieinteresēts ierīces, kurā lietotnei paredzēts darboties, iespējās, šī lietotne var kļūt par resursu cūku un pastāvīgu lietotāju neapmierinātības avotu. Ir izveidotas metodes, kā samazināt to, kā lietotne pārvalda resursus, taču, ja izstrādātājs samazina vai neizdodas tos ieviest, tas ne vienmēr tiek pamanīts.
Piemēram, attēlu saspiešanas algoritmu izmantošana ir obligāta, lai nodrošinātu, ka fotoattēlu faila izmērs nav pārāk liels. Labam izstrādātājam jāņem vērā, ka ne visiem viedierīču īpašniekiem pastāvīgi ir ātrs interneta ātrums. Tā kā daudzām lietotnēm, lai tās darbotos, mūsdienās regulāri jāveido savienojums ar attālo serveri, izstrādātājiem ir jāapsver saistība starp ekrānā notiekošajiem notikumiem un ierīces patiesajām iespējām. Nepareizs aprēķins šajā aspektā var būtiski ietekmēt lietotnes darbību pēc izlaišanas.
Dažādu tīkla veidu izmantošana
Vai esat pieredzējis lietotnes avāriju pēc tam, kad esat mainījis tīkla savienojumu uz mobilajiem datiem vai Wi-Fi? Lai gan lielākajai daļai vadošo tālruņu, piemēram, Samsung Galaxy sērijai, ir iebūvēta automātiskā tīkla slēdža funkcija, lai vienmērīgi pārslēgtu savienojuma slēdzi un samazinātu datu zudumu, dažas lietotnes joprojām lielāko daļu laika var ciest stabilitātes problēmas. Šī problēma mums ir bijusi jau dažus gadus, un atbilde uz to gulstas gan uz izstrādātāju, gan Google, Android ražotāja, pleciem. Šķiet, ka neviens tomēr nav atradis efektīvāku risinājumu.
Lai nepieļautu lietotnes avāriju, vispirms pārslēdziet to uz citu tīkla tipu.
Joslas platuma ierobežojumi
Vēl viens iemesls, kāpēc lietotni neizdodas ielādēt, sastingt un pēc tam nomirt, ir tad, kad tā saņem ierobežotu joslas platumu. Neuzticams savienojums bieži noved pie korumpētas kešatmiņas, jo lietotne šajā procesā var izgūt sliktus datus. Dažas lietotnes var lieliski darboties mājās, jo, visticamāk, tiek izmantota stabilāka WI-Fi savienojums, taču, tiklīdz esat devies ceļā un pārslēdzies uz mobilajiem datiem, sākas reālas problēmas. Izstrādātājiem vajadzētu pievērst uzmanību šai iespējai, taču tas bieži ir viens no visbiežāk atstātajiem aspektiem lietotņu veidošanā.
Ja pamanījāt, ka kāda lietotne mēdz darboties lēni vai avarēt, kad izmantojat plankumaino mobilo savienojumu, vainojiet to izstrādātājam. Labai lietotnei vajadzētu darboties droši ar stabilu savienojumu vai bez tā.
Slikta atmiņas pārvaldība
Viens no galvenajiem Android izstrādātāju izaicinājumiem ir nodrošināt, lai viņu lietotne labi darbotos plašā ierīču klāstā. Dažas lietotnes var darboties labi HTC One M9, bet ne Samsung Galaxy S2 vienkārši tāpēc, ka abām ierīcēm ir liela atšķirība CPU ātruma un apstrādes jaudas ziņā. Tas nenozīmē, ka jaunākas un ātrākas ierīces garantē bezmaksas avārijas. Ja lietotnes sāknēšana prasa vairāk nekā 5 sekundes, OS to parasti nogalina. Lietotāji to uztver kā avāriju.
Lackasaidal atkļūdošana
Sasteigtajām lietotnēm ražošanas laikā var nebūt pareiza atkļūdošana, tāpēc, pievienojot jaunas funkcijas, dažas daļas vēlāk var nedarboties, kā paredzēts. Patiesībā lielu daļu lietotņu avāriju izraisa cilvēciskas kļūdas. Nepareiza kodēšana un atsauces piešķiršana neeksistējošam mainīgajam bieži izraisa fatālu kļūdu, ko sauc par nulles rādītāja kļūdu. Piemēram, ja izstrādātājs nav piesardzīgs, paredzot lietas, kas var noiet greizi, tas var novest pie nulles rādītāja. Tas izpaužas, kad lietotne pēkšņi pārtrauca reaģēt.
Nesaderības jautājumi
Šobrīd fragmenta dēļ izstrādātājam ir gandrīz neiespējami pārbaudīt lietotni visās aktīvi darbojošajās ierīcēs. Tāpēc dažas lietotnes darbojas tik labi citās ierīcēs, vienlaikus rīkojoties pilnīgi pretēji dažām. Testēšana ir ne tikai laikietilpīga, bet arī ne pārāk rentabla, it īpaši grūtībās nonākušiem izstrādātājiem.
Saderības problēmas rodas arī tad, kad ir jauns nozīmīgs operētājsistēmas atjauninājums. Jums nevajadzētu pārsteigt, ja dažas no jūsu lietotnēm šķiet drošākas, kad pēc Lollipop instalēšanas jums bija KitKat.
Ar to beidzas mūsu īsa diskusija par Android lietotņu avārijas cēloņiem. Mēs ceram, ka jūs nedaudz informēsit, kāpēc šī problēma joprojām notiek, pat ja viedtālruņi ir kļuvuši ātrāki un jaudīgāki. Paturiet prātā, ka lietotņu veidošana ir grūts bizness, un šajā tirdzniecībā ir miljoniem, ja ne miljardu, iespējamo neveiksmes punktu. Ja jums rodas kāda šķietami unikāla problēma ar konkrētu lietotni, mēģiniet palīdzēt izstrādātājam, informējot viņu par to, iesniedzot ziņojumu vai sazinoties tieši ar viņu.
Skatīt arī Kāpēc Android Lollipop rada problēmas
Iesaistieties ar mums
Ja esat viens no lietotājiem, kurš saskaras ar problēmu ar jūsu ierīci, informējiet mūs. Mēs piedāvājam risinājumus ar Android saistītām problēmām bez maksas, tāpēc, ja jums ir problēma ar Android ierīci, vienkārši aizpildiet īso anketu šo saiti un mēs centīsimies publicēt savas atbildes nākamajos ierakstos. Mēs nevaram garantēt ātru atbildi, tāpēc, ja jūsu jautājums ir atkarīgs no laika, lūdzu, atrodiet citu veidu, kā atrisināt problēmu.
Aprakstot problēmu, lūdzu, pēc iespējas detalizētāk, lai mēs varētu viegli noteikt atbilstošu risinājumu. Ja jūs varat, lūdzu, iekļaujiet precīzus kļūdu ziņojumus, kurus saņemat, lai dotu mums ideju, ar ko sākt. Ja pirms e-pasta nosūtīšanas mums jau esat izmēģinājis dažas problēmu novēršanas darbības, noteikti miniet tās, lai atbildēs tos varētu izlaist.
TheDroidGuy piedalās arī sociālajos tīklos, tāpēc, iespējams, vēlēsities sazināties ar mūsu kopienu mūsu Facebook un Google+ lapās.
Mēs saņemsim pārdošanas komisiju, ja jūs iegādājaties preces, izmantojot mūsu saites. Uzzināt vairāk.