Saturs
Ja atklājat, ka jūsu Mac pamostas no miega nejauši, bez jebkādas mijiedarbības, tas nav spoks, bet gan daži iestatījumi, kas, iespējams, ir jāmaina. Lūk, kā to novērst.
Kad jūs aizmigat Mac, tas būtībā izslēdzas, bet paliek gaidīšanas režīmā. Tātad, lai gan lielākā daļa komponentu ir izslēgti, piemēram, procesors, atmiņas diski utt., Atmiņa joprojām ir ieslēgta, lai, pamodinot to no miega režīma, tā nekavējoties atgrieztos turpat, kur pārtraucāt.
Miega režīms ir piemērots, ja nevēlaties pilnībā izslēgt Mac datoru, bet vēlaties ietaupīt enerģiju, kad to neizmantojat.
Tomēr miega režīms ir diezgan bezjēdzīgs, ja jūsu Mac dažkārt nejauši pamostas no miega režīma. Dažreiz tas var pamodīties nejauši vienā vakarā, vai arī problēma var būt nopietnāka, ja tā pamostas uzreiz pēc katras reizes, kad mēģināt to iemidzināt.
Lasīt: 9 parastās OS X El Capitan problēmas un to novēršana
Jūsu Mac, kas nejauši pamostas no miega režīma, maigi izsakoties, var būt diezgan nomākta, taču tā ir problēma, kurai ir daži vienkārši labojumi. Turklāt tā ir problēma, kas var būt nedaudz biedējoša, liekot domāt, ka jūsu mājā notiek spoks vai kāda paranormāla darbība.
Jebkurā gadījumā šeit ir norādīts, kā novērst Mac nejaušu pamodināšanu no miega režīma.
USB ierīces
Liels vairuma Mac miega režīma problēmu vaininieks ir USB ierīces, kuras esat pievienojis, piemēram, pele, tastatūra. utt., tāpēc būtu ieteicams pārbaudīt, vai problēmu rada kāda no jūsu USB ierīcēm.
Lai uzzinātu, vai problēmu rada pele vai tastatūra, īslaicīgi iestatiet sava Mac automātiskā miega režīma īsāko iestatījumu Sistēmas preferences> Enerģijas taupīšana. No turienes pabīdiet slīdni blakus Datora miegs visu ceļu pa labi.
Pēc tam atvienojiet visas USB ierīces no kontaktligzdas un pagaidiet, līdz Mac automātiski pāriet miega režīmā. Ja tas nepamostas no miega, kā tas parasti notiek ar jūsu problēmu, problēma ir viena no jūsu USB ierīcēm. Veiciet visu šo darbību, bet atkal pievienojiet tikai vienu USB ierīci, līdz noskaidrojat, kura ierīce izraisa problēmu.
Tātad, kāpēc vainīga būtu USB ierīce? Var būt, ka tastatūras taustiņš nedarbojas pareizi un nosūta šo informāciju uz Mac, lai tas nekad nevarētu gulēt. Tas pats varētu notikt ar peli, kur viena no pogām varētu būt aizsprostota un visu laiku nospiesta uz leju, neļaujot jūsu Mac gulēt.
Tīkla darbība
Ja jūsu Mac ir izveidots savienojums ar internetu, iespējams, ka tas nejauši pamostas no miega režīma, jo notiek kāda interneta darbība vai cita tīkla darbība, kas to pamodina.
Tas jo īpaši notiek, ja jūsu Mac ir savienots ar tīkla disku vai serveri jūsu mājā. Ikreiz, kad tīkla disks ir aktīvs, tas varētu nosūtīt komandu jūsu Mac, lai pamostos. Tas var attiekties arī uz iTunes koplietošanu, printera koplietošanu un failu koplietošanu.
Lai tas nenotiktu, dodieties uz Sistēmas preferences> Enerģijas taupīšana un noņemiet atzīmi no izvēles rūtiņas blakus Pamodieties, lai piekļūtu tīklam. Tas neļaus jebkurai ārējai interneta vai tīkla darbībai nejauši pamodināt jūsu Mac.
Atiestatiet SMC
Iepriekš minētie divi risinājumi 99% gadījumu izraisa nejaušas pamodināšanas, tādēļ, ja viss pārējais neizdodas, nebūtu slikta ideja atiestatīt SMC.
Miega režīmu Mac datorā kontrolē Mac enerģijas pārvaldnieks, ko sauc par sistēmas pārvaldības kontrolleri jeb SMC. Tajā tiek glabātas opcijas, kad sistēma miega režīmā, kā arī citas iespējas visā datorā. Iespējams, ka informācija par SMC var tikt sabojāta un izraisīt nejaušas pamošanās.
Lai to novērstu, vispirms ieslēdziet Mac datoru un pamodiniet to pēc miega. Pēc tam restartējiet Mac. Pagaidiet, līdz tas pilnībā sāk darboties, un pēc tam pilnībā izslēdziet to.
MacBook ierīcē pievienojiet lādētāju tā, lai tas iegūtu enerģiju, un pēc tam vienlaikus nospiediet taustiņus Shift, Control, Option tastatūras kreisajā pusē, kā arī barošanas pogu. Turiet nospiestu sekundi vai divas un pēc tam vienlaikus atlaidiet visus taustiņus un pogas. Pēc tam ieslēdziet Mac.
Mac datorā, kurā darbojas strāvas vads, atliek vien izslēgt mašīnu, atvienot strāvas vadu, pagaidīt piecpadsmit sekundes, atkal pieslēgt vadu, pagaidīt piecas sekundes un pēc tam ieslēgt Mac.