Zinātkārei ir trīs veidi, kā pārraidīt datus atpakaļ uz Zemi, taču attēlu pārsūtīšanai nepieciešamo datu apjoma pārsūtīšanai var izmantot tikai UHF raidītāju. ‘UHF antena pārraida divus ap Marsu riņķojošus kosmosa kuģus, kuri rezultātus nosūta atpakaļ uz Zemi. Tur tiek iegūta lielākā daļa datu. Tas dod mums apmēram 250 megabaitus dienā, un tas ir jāsadala starp daudziem instrumentiem, tāpēc kamerām nav daudz joslas platuma. ”Skaidro Malin Space Science Systems Maiks Ravīns.
Ja jūs vēlaties zināt, kāda datorsistēma Curiosity ir uz klāja, tas ir RAD750, viena borta dators, kuru ir izstrādājušas BAE sistēmas. RAD750 iepriekš tika izmantots tādos kosmosa kuģos kā Deep Impact un Kepler teleskops. Dators izmanto PowerPC 750 CPU, kura frekvence ir 200MHz. Ar 265 MB operatīvās atmiņas tam nav daudz skaitļošanas muskuļu, bet pietiekami daudz, lai veiktu uzdevumus, kas tam jāveic. Datorā tiek izmantota programmatūra VxWorks, kas tiek izmantota arī Honda Asimo robotā, BMW iDrive sistēmās un Apple Airport Extreme. Visu rovera elektrisko strāvu darbina 10,6 mārciņas plutonija dioksīda, kas ir izplatīta kosmosa misiju sastāvdaļa un piegādā nedaudz vairāk par 100 vatiem elektrības no siltuma, kas rodas izotopu sabrukšanas dēļ.
Papildus nesen izdotajai krāsainajai fotogrāfijai NASA ir izlaidusi arī “3D” fotogrāfiju, ko uzņēmis rovera divu kameru iestatījums. Lai apskatītu zemāk redzamo 3D fotoattēlu, jums būs nepieciešamas sarkanas / zaļas brilles, kas sniegs Marsa ainavas izskatu trīs dimensijās.
“Filma sākas ar globālo attēlu no NASA Marsa globālā mērnieka, pēc tam pāriet uz NASA Marsa izlūkošanas Orbiter augstas izšķirtspējas attēlveidošanas zinātnes eksperimenta (HiRISE) skatiem. Kad mēs tuvojamies arvien tuvāk Gale krāterim, redzami ir Curiosity piezemēšanās sistēmas komponenti: Siltuma vairogs bija pirmais gabals, kas ietriecās zemē, kam sekoja izpletnei piestiprinātā aizmugurējā apvalka daļa, pēc tam pats roveris pieskārās un visbeidzot, pēc kabeļu pārrāvuma, debess celtnis aizlidoja uz ziemeļrietumiem un avarēja ”- NASA
Šīs misijas cienītājiem ir pieejama bezmaksas spēle ar nosaukumu Mars Rover Landing, kas paredzēta Microsoft Xbox Kinect, un kontrolei izmanto Kinect piederumu. Spēle ir veicināt Rover Curiosity nolaišanos. NASA pat ir gājusi uz priekšu un sadarbojusies ar Mattel rotaļlietām, lai izveidotu karsto riteņu roveru. IOS lietotājiem ir pieejama NASA bezmaksas lietotne iPhone un iPad ar nosaukumu Spacecraft 3D, kas paredzēta dažādu NASA kosmosa kuģu demonstrēšanai, izmantojot 3-D animāciju.
Šonedēļ nāks daudz vairāk augstas izšķirtspējas kadru. NASA turpinās publicēt visus kadrus, kad tie izpētīs krāteri. Kāda būs jūsu reakcija, ja viņi tomēr atradīs dzīvi uz Marsa? Informējiet mūs par savām domām, izmantojot zemāk esošo komentāru veidlapu.
Avoti: 1, 2