Saturs
- Ievads
- Labākās bezmaksas GPS lietotnes kartēm, navigācijai un satiksmei Android tālruņa salīdzinājumā
- Veiktspējas salīdzinājums: Google Maps vs Waze
- Google Maps un Waze salīdzināšanas spriedums
Lielākā daļa no mums, iespējams, diez vai varētu iedomāties dzīvi bez GPS lietojumprogrammām. Nevar noliegt, cik ērti ir vienkārši ievadīt galamērķi un zināt, ka lietojumprogramma parūpēsies par pārējo. Pašlaik divas populārākās Android ierīcēs pieejamās navigācijas lietotnes ir Google Maps un Waze. Mūsu mērķis šajā rakstā ir salīdzināt abus, lai redzētu, kuras ir labākās bezmaksas GPS lietotnes kartēm, navigācijai un satiksmei jūsu Android tālrunī.
Ievads
Google Maps un Waze ir viena ļoti svarīga līdzība: tās abas pieder uzņēmumam Google. Interneta gigants 2013. gadā nopirka Waze par 1,1 miljardu ASV dolāru. Waze izpilddirektors Noams Bardins komentēja: “Mēs esam priecīgi par iespēju sadarboties ar Google Maps komandu, lai uzlabotu mūsu meklēšanas iespējas un pievienotos tām viņu pastāvīgajos centienos izveidot labākā pasaules karte. ”
Tā vietā, lai vienkārši norītu Waze un pārtrauktu lietojumprogrammu, Google to ir saglabājusi un turpina atbalstīt ar jaunām funkcijām un kļūdu labojumiem. Tas lielā mērā ir saistīts ar to, ka Waze un Google Maps izmanto divas ievērojami atšķirīgas pieejas navigācijai, kaut arī tās reizēm koplieto datus.
Labākās bezmaksas GPS lietotnes kartēm, navigācijai un satiksmei Android tālruņa salīdzinājumā
1. Google Maps
Google Maps bieži tiek salīdzināts ar tradicionālo papīra karti. Lai gan tam ir daudz noderīgu funkciju un transporta iespēju, tas tos attur no ceļa.Prioleau Advisors rīkotājdirektors Marks Prioleau paskaidro, kā “ļoti liela gan Google, gan Waze datu apjoma apvienojums ar ļoti inteliģentām lietojumprogrammām, kas atbild uz autovadītāju uzdoto jautājumu, padara Google Maps par vismodernāko pieteikumu. ” Tā ir arī ērtākā navigācijas lietotne Android ierīcēs, kas ir iepriekš instalēta lielākajā daļā viedtālruņu.
Google Maps datējams ar 2004. gadu, kad tas sāka savu dzīvi kā C ++ darbvirsmas programma, kuru izstrādāja Larss un Jenss Eilstrups Rasmuseni vietnē Where 2 Technologies. Tā ir visslavenākā funkcija - Google Street View, kas tika izlaista 3 gadus vēlāk, nodrošinot lietotājiem bezprecedenta 360 ° panorāmas skatu uz ielas līmeni dažādās vietās visā pasaulē. Nākamajā sadaļā mēs tuvāk aplūkosim pašreizējo Google Maps versiju.
Lejupielādējiet to tūlīt: šeit
Google Maps saskarne un lietošana
Google Maps ir pelnījis daudz uzslavu par savu intuitīvo lietotāja saskarni, kas līdzinās tradicionālajai papīra kartei. Tas novērš gandrīz visu jucekli un koncentrē jūsu uzmanību uz vienu un tikai uz vienu: galamērķi. Lai sāktu savu braucienu, varat meklēt konkrētu adresi, apskates objektu vai uzņēmuma nosaukumu.
Turpmāk jums tiks parādīta informācija, kas apkopota no dažādiem avotiem. Tajā ir atsauksmes, lietotāju fotoattēli, darba laiks, apraksts, saite uz atbilstošo vietni un citi. Varat arī izmantot funkciju Ielas attēls, lai apskatītu vietu no ielas līmeņa un pārbaudītu, vai tā patiešām ir pareizā adrese.
Kad esat gatavs iet uz ceļa, jums jāizvēlas starp dažādām transporta iespējām, tostarp kājām, sabiedrisko transportu, riteņbraukšanu un, protams, braukšanu. Atkarībā no izvēlētās opcijas varēsiet precīzi noregulēt noteiktus iestatījumus, piemēram, vai vēlaties izmantot tikai bezmaksas ceļus.
Google Maps navigācija
Pati navigācija notiek ar noliektu kameru, lai labāk redzētu priekšā esošo ceļu. Ekrāna augšpusē ir pārklājums ar šādu pagrieziena un joslas apzīmējumu, un zemāk ir statistika par paredzamo ierašanās laiku un citi.
Maršrutu izvēlē Google Maps mēdz būt konservatīva. Jūs atradīsit sev lielāko daļu laika pavadot uz galvenajiem ceļiem un tikai reizēm izvēloties blakus maršrutu, kad situācija to prasa. Jūsu maršruts netiek automātiski atjaunināts. Tā vietā ir uznirstošais logs, kas manuāli jāapstiprina vai jānoraida.
Tas kopā ar lielisko funkcionālo meklēšanu padara Google Maps fantastisku braukšanai apkārtnē. Ir ne tikai viegli atrast vietu, kuru mēģināt atrast, bet arī nemanāmi pārslēgties starp dažādām transporta iespējām.
Google Maps papildu funkcijas
Nozīmīgākā iezīme, ko nevar atrast Waze, ir riteņbraukšanas, pastaigas un sabiedriskā transporta navigācijas iespējas. Visi no tiem ir pilnībā izskanējuši un darbojas tikpat droši kā braukšanas iespēja.
Google Maps iebūvētā meklēšanas funkcionalitāte izmanto visu Google meklētājprogrammas un IP datu bāzes jaudu, lai sniegtu precīzus rezultātus pat ar ierobežotu vai nepareizi uzrakstītu meklēšanas ievadi. Ja joprojām neesat pārliecināts, vai esat atradis īsto vietu, varat pārslēgties uz Ielas attēlu un manuāli verificēt.
Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi - Google Maps seko līdzi jūsu atrašanās vietas informācijai un izmanto to, lai uzlabotu navigācijas kvalitāti un sniegtu personalizētus atjauninājumus. Dažiem lietotājiem neizbēgami nepatiks iespējamie draudi privātumam, taču lielākajai daļai tas nebūs pretrunā.
Google Maps bezsaistes atbalsts
Jaunākā Google Maps versija ļauj saglabāt apgabalu no Google Maps tālrunī vai planšetdatorā un izmantot to bezsaistē. Tas ir noderīgi, ja dodaties kaut kur, kur internets ir lēns, mobilie dati ir dārgi vai vienkārši nevarat piekļūt internetam.
Lai lejupielādētu apgabalu bezsaistē, veiciet šādas darbības:
- Tālrunī vai planšetdatorā atveriet lietotni Google Maps.
- Pārliecinieties, vai esat izveidojis savienojumu ar internetu un esat pierakstījies pakalpojumā Google Maps.
- Meklējiet vietu, piemēram, Sanfrancisko.
- Apakšdaļā pieskarieties joslai, kurai ir meklētās vietas nosaukums. Ja meklējat tādu vietu kā restorāns, pieskarieties vienumam Vairāk trīs vertikāliem punktiem.
- Atlasiet Lejupielādēt.
Ir svarīgi atzīmēt, ka bezsaistes atbalsts ir pieejams tikai braukšanai. Vairāk par šo tēmu varat izlasīt Google oficiālajā atbalsta lapā.
Google Maps plusi
- Intuitīva lietotāja saskarne
- Atbalsts dažādām transporta iespējām
- precīza navigācija, kas pielīp galvenajiem ceļiem
- Plaša IP datu bāze
- Bezsaistes atbalsts
Google Maps Cons
- Iespējamās privātuma problēmas
- Ierobežota reāllaika maršruta maiņa
2. Waze
Waze ir pasaulē lielākā kopienas satiksmes un navigācijas lietotne, kas ļauj autovadītājiem dalīties informācijā par negadījumiem, policistiem vai ceļu slēgšanu. Waze sākās kā kopienas projekts ar nosaukumu FreeMap Israel, kura mērķis bija izveidot Izraēlas kartes bezmaksas digitālo datu bāzi. Tas tika pārdēvēts par Waze 2008. gadā, un, kā jau minēts, Google to iegādājās par 1,1 miljardu ASV dolāru 2013. gadā.
Lejupielādējiet to tūlīt: šeit
Waze saskarne un lietošana
Atšķirībā no vienkāršotās Google Maps saskarnes, Waze izmanto daudz krāsaināku navigācijas saskarni, kas ļoti līdzinās dažām agrīnām automašīnu GPS vienībām, kas bija pirms mūsdienu viedtālruņu navigācijas uz lietotnēm.
Vēl viena atšķirība ir koncentrēšanās uz braukšanu. Ja pakalpojumā Google Maps nav problēmu ar dažādām pārvietošanās metodēm, Waze ir domāts tikai cilvēkiem ar automašīnām. Vispirms atveriet meklēšanas izvēlni un ievadiet vēlamo adresi vai uzņēmuma nosaukumu.
Kad maršruts būs pielāgots atbilstoši jūsu vēlmēm, jūs sagaida ar galveno navigācijas ekrānu. Liels reklāmkarogs augšpusē parāda nākamo pagriezienu, un mazāks apakšdaļā parāda atlikušo attālumu, ierašanās laiku un paredzamo ceļojuma laiku.
Tikai tad, kad jūs faktiski sākat braukt, jūs varat novērtēt Waze par to, kas tas ir. Turpinot ceļu, Waze jūs brīdinās par policijas patruļām, autoavārijām, ceļu slēgšanu un citiem pārsteigumiem, ar kuriem varat sastapties uz ceļa.
Waze navigācija
Galvenais Waze pamatnoteikums ir izmantot atjauninātu informāciju, kas iegūta no visiem lietojumprogrammas lietotājiem, lai atbrīvotu laiku no jūsu diska un palīdzētu pēc iespējas ātrāk sasniegt galamērķi. No vienas puses, lietojumprogramma ir labs darbs, lai jūs faktiski ātri nokļūtu tur, kur vēlaties. Tomēr, no otras puses, navigācija jūs bieži novedīs dīvainos maršrutos, kurus vietējie iedzīvotāji reti izmanto.
Visa šī šķērsošana pāri pilsētai var būt diezgan nogurdinoša un dažreiz var aizņemt pat vairāk laika, nekā tad, ja jūs vienkārši izmantotu galveno ceļu tāpat kā visi pārējie. Tomēr Waze lieliski palīdz izvairīties no sastrēgumiem, negadījumiem un policijas patruļām.
Waze papildu funkcijas
Sociālā tīkla integrācija ar citu lietotāju tiešraides ziņojumiem par satiksmi un iespēja regulāri atjaunināt ETA informāciju draugiem un ģimenes locekļiem ir tas, ko jūs nevarētu atrast lielākajā daļā citu GPS navigācijas lietotņu, tostarp Google Maps.
Waze arī automātiski uzzina jūsu biežos galamērķus, pārvietošanās stundas un vēlamos maršrutus, lai sniegtu jums pusautomātisku navigācijas pieredzi. Dažas funkcijas, piemēram, sastrēguma indikators un iespēja meklēt lētāko degvielu maršrutā, ir diezgan parocīgas, bet citas, tostarp slavenību balsu izvēle, noteikti nav.
Waze bezsaistes atbalsts
Pašlaik Waze nepiedāvā veidu, kā saglabāt karti bezsaistes lietošanai. Varat plānot maršrutu, atrodoties Wi-Fi tīklā, lai piespiestu lietotni saglabāt navigācijas datus kešatmiņā, taču, aizverot lietojumprogrammu vai restartējot tālruni, pastāv risks tos nejauši zaudēt.
Waze plusi
- Reāllaika satiksmes atjauninājumi
- Policijas patruļas brīdinājumi
- Bezšuvju maršruta maiņa lidojuma laikā
- Sociālo mediju integrācija
Waze Cons
- koncentrējas tikai uz braukšanu
- Ļoti ierobežots bezsaistes atbalsts
- Slikta maršruta kartēšana ar pārāk daudziem pagriezieniem
Veiktspējas salīdzinājums: Google Maps vs Waze
Nesenā ziņojumā, ko nodrošina True Booster, kas ir uzlabots palīgierīce, tīrītājs un visaptveroša utilīta, lai uzlabotu tālruni un palīdzētu atrast labākas lietotnes, ir nedaudz noskaidrots Google Maps un Waze veiktspējas atšķirības.
Izmantojot datu patēriņu 115 kb / minūtē, Waze datu lietojums pārsniedza Google Maps līmeni par 250%. Waze arī patērēja par aptuveni 10,5% vairāk akumulatora enerģijas (824 mW pret 745 mW), kad to aktīvi izmantoja, un 285%, ja tas bija fonā (27 mW pret 77 mW).
Google Maps vidēji ir 18% no procesora izmantošanas, salīdzinot ar 17% Waze gadījumā. Atmiņas patēriņš abās lietojumprogrammās bija nenozīmīgs (17 MB Google Maps un 24 MB Waze).
Kopumā mēs varam secināt, ka Google Maps ir labāk optimizēts un efektīvāks par datiem nekā Waze. Bet mēs vēlamies norādīt, ka atšķirību, iespējams, nepamanīs lielākā daļa lietotāju.
Google Maps un Waze salīdzināšanas spriedums
Google Maps šajā salīdzinājumā kļuva par uzvarētāju. Lietojumprogramma ir daudz daudzpusīgāka nekā Waze, tā nodrošina stabilu bezsaistes atbalstu, un tās minimālistiskā lietotāja saskarne praktiski neprasa laiku, lai pierastu.
Bet Waze joprojām ir sava vieta līdzās Google Maps. Lietojumprogramma kļūst neticami noderīga ikreiz, kad nokļūstat sastrēgumstundā vai esat iestrēdzis sastrēgumā. Tas automātiski atradīs ātrāko ceļu un rekordīsā laikā nokļūs galamērķī.
Mēs saņemsim pārdošanas komisiju, ja jūs iegādājaties preces, izmantojot mūsu saites. Uzzināt vairāk.