Saturs
- Mazāk ir vairāk - ierobežot cik vārdus jūs ievietojat slaidā
- Attēli saka vairāk nekā jūs ātrāk nekā jūs varat
- Objekti ir spēcīgāki komunikatori
- Kvalitāte pastiprina jūs un jūsu ziņojumu
- Ja runas sūkā pat labākie vizuāli nepalīdzēs
Vai naida sēdēšana, izmantojot PowerPoint vai Keynote prezentācijas? Jūs varētu vēlēties pievienoties APPP vai Anti-PowerPoint politiskajai partijai, Šveices politiskajai partijai, kas vēlas aizliegt prezentācijas programmatūras izmantošanu Šveicē. Tas ir pareizi, viņi vēlas aizliegt PowerPoint un, iespējams, arī Keynote.
Viņi apgalvo, ka prezentācijas Šveices ekonomikai katru gadu izmaksā 2,1 miljardu Šveices franku jeb 2,5 miljardus ASV dolāru. Viņu skaitļi ir nedaudz skices, balstoties uz ideju, ka 85 procenti darba ņēmēju uzskata, ka prezentācijas ir laika izšķiešana. Kad jūs ņemat kopējo stundu skaitu, ko grupa aprēķina, cilvēki sēž caur prezentācijām darbā un skaitlis 85% no šīm stundām tiek izšķiesti, jūs zaudējat 2,5 miljardus dolāru.
Partijas dibinātājs atzīst, ka tas ir publicitātes solis, lai pārdotu savu grāmatu. Matthias Poehm ir publisks runātājs un publicē savu grāmatu par alternatīvas izmantošanu. „Jā, tas ir instruments manas grāmatas popularizēšanai. Bet tas nav beidzies, ”Poehm rakstīja e-pastu CIO Magazine rakstniekam.
Zemāk ir video no APPP, kas izskaidro viņu skatījumu.
Tātad, ko Matthias saka, ir labākā alternatīva? Zemā flip chart: tās lielās, bieži spirālveida, piezīmjdatoriem līdzīgas diagrammas vai piezīmjdatori, uz kuriem ir izvietots molberts.
Lai gan flip chart varētu būt ideāls risinājums garlaicīgām prezentācijām, man ir savi ieteikumi, kas izriet no manas pieredzes kā publiskā runātāja pēdējo 18 gadu laikā, kā arī mans pētījums par doktora disertāciju reliģiskās komunikācijas jomā. Es strādāju par multimediju izmantošanu, sazinoties reliģiskā kontekstā.
Es atklāju, ka lielākā daļa cilvēku neiedomā PowerPoint vai citu prezentācijas programmatūru, viņi vienkārši ienīst to, kad cilvēki to izmanto slikti. Tāpēc ļaujiet man dalīties ar to, kā es izmantoju vizuālus manos draudzes iknedēļas prezentācijās, kas attiecas arī uz uzņēmējdarbības vai izglītības iestatījumiem.
Mazāk ir vairāk - ierobežot cik vārdus jūs ievietojat slaidā
Ilgstošs slaids ir garlaicīgi, lai apskatītu. Tā vietā, lai uzskaitītu visus savus vārdus vārdiem, dariet to, ko Steve Jobs dara savās Keynote adresēs. Viņš nesniedz ilgu paziņojumu, piemēram, “iPad 2 ir visstraujāk pārdotā tablete ar vairāk nekā 40 miljardiem pārdotu 3 minūšu laikā.” Viņš parāda vienkāršu slaidu ar tumšu fonu un lielas baltas burtus, kas saka: „40 miljardi pārdots” . Iespējams, ka tas ir blakus iPad attēlam un pulkstenim, kas ir atzīmēts 3 minūtes, vai arī viņš var izmantot diagrammu, kā norādīts tālāk redzamajā piemērā.
Attēli saka vairāk nekā jūs ātrāk nekā jūs varat
Ja jūs varat ievietot attēlu uz slaida, nevis vārdus vai frāzes, tas ātrāk sazināsies. Prāts aizņem dažas sekundes, lai lasītu garu teikumu, bet tas uzreiz reģistrē to, kas ir attēlā, un sāk apstrādāt visas domas, atmiņas un sajūtas par šo objektu. Piemēram, mūsu iepriekš minētajā iPad piemērā cilvēki, kuri mīl iPad, ne tikai redz ekrāna ekrānu, bet arī saņem siltu sajūtu, padomā par savu pieredzi ar ierīci un viņu cerībām uz nākamo modeli. Haters acumirklī ir satraukts par iPad un dusmīgs par to, cik veiksmīgs tas ir. Tas viss notiek mazāk nekā sekundē, kad attēls tiek parādīts ekrānā.
Objekti ir spēcīgāki komunikatori
Es joprojām atceros stāstu, ko cilvēks stāstīja sarunā ar pusaudžiem Asheville, NC pirms 15 gadiem. Iemesls, kāpēc es atceros, ir uzvedis futbola kreklu uz skatuves, kad viņš stāstīja par filmas "Rudy" beigšanu, kur visi Rudija komandas biedri ieradās trenerī un teica, ka viņi gribēja, lai Rudy būtu viņu spēļu jostas, lai mazizmēra, nepietiekami talantīgs spēlētājs savā pēdējā spēlē viņa pēdējā gada laikā Notre Dame universitātē varētu spēlēt vienu spēli. Vizuāli pastiprināja savu viedokli, proti, teikt, ka pusaudžiem var būt spēcīga ietekme uz citiem upurēšanas centieniem.
Ja jūs domājat par vadību un vēlaties teikt, ka kā līderi mums ir jāplāno mūsu iedzīvotāji, nepārplūstot tos pārāk tālu, tad gumijas josla var būt spēcīgs vizuālais. Nenovietojiet ekrānā attēlu no gumijas. Vienkārši parādiet vārdu „Līderība” lielos baltos burtos un paņemiet lielu gumijas joslu un sāciet to izstiepjot, un varbūt pat salauzt, lai parādītu, kā sekotāju sekošana var izraisīt “pārtraukumu”. Tās ir priekšnoteikums objektu izmantošanai - radošums. Tāpat nedariet to pārāk bieži. Viens no prezentācijām ir efektīvais ierobežojums.
Kvalitāte pastiprina jūs un jūsu ziņojumu
Atšķirība starp neglītu karikatūru raksturu un skaistu profesionālu personas fotogrāfiju ir milzīga. Jo labāka būs jūsu slaidu un attēlu kvalitāte, jo vairāk cilvēku koncentrēsies uz ziņojumu, nevis uz vidējo. Kad es ieskaitīšu pie teikuma, jūs pamanāt, ka ir kļūda, nevis teikuma priekšmets. Tas, ka es kļūdaini uzrakstīju kļūdas ar “i”, nevis “y” šajā iepriekšējā teikumā, jūs novirzīja no mana ziņojuma. Palūdziet, lai kāds jūsu darbu pārbaudītu. Jo mazāk vārdu, jo mazāk ticams, ka jums būs kļūdas.
Ja veicat kļūdas, pievērsiet uzmanību tam un dariet to par joks. Cilvēki jau to pamanījuši un ignorē to, ko tu saki par šo īso brīdi. Atbildot uz to, ikviens var paņemt pārtraukumu, bet tad jūs varat tos atgriezties uz ceļa. Profesionālie komunikatori ar mani nepiekrīt. Manā pieredzē tas ir ātrākais veids, kā pārvarēt savu kļūdu. Vēl labāk, nedariet to.
Ja runas sūkā pat labākie vizuāli nepalīdzēs
Lielākā problēma ar runām parasti nav saistīta ar sliktiem vizuāliem. Ja mans saturs ir sekls, atkārtojas, pārāk garš vai trīts, man varētu būt lielākie prezentācijas attēli, kas jebkad pazīstami cilvēcei, un mana prezentācija joprojām ciestu.
Ietveriet humoru. Neievērojiet veco komunikācijas modeli:
- Pastāstiet viņiem, ko jūs viņiem pastāstīsiet
- Pastāstiet viņiem
- Pastāstiet viņiem, ko jūs viņiem teicāt
Ikviens, kurš nāca klajā ar šo veco ideju, bija briesmīgs komunikators un, iespējams, garināja viņa auditoriju. Labāks modelis ir šāds:
- Satveriet viņu uzmanību ar lielisku stāstu, citātu vai pretrunīgu paziņojumu
- Pierādiet nepieciešamību pēc jūsu sniegtās informācijas
- Sniedziet savu informāciju kā # 2 problēmas risinājumu
- Pastipriniet koncepciju ar konkrētiem un interesantiem piemēriem, stāstot par labu stāstiem
Kad esat pabeidzis, tavai auditorijai jāatceras, ko jūs teicāt, uzskatāt, ka tā ir taisnība, un saprotiet, kāpēc viņiem tas ir svarīgi. Iepriekš minētie padomi palīdzēs sasniegt pirmo no šiem mērķiem. Pārējos divus jūs sasniegsiet ar savu saturu.
Un, cerams, neviens no jums nebūs gatavs ieslodzīt pēc prezentācijas pabeigšanas.