Saturs
Par eSIM un to ietekmi ilgtermiņā ir runāts daudz. Ir daži acīmredzami mīti, kā arī bažas par lietotājiem, kuri vēlas pāriet. Mēs cenšamies atbildēt uz dažiem no šiem jautājumiem šajā rakstā, cerot, ka uzzināsiet vairāk par galvenajām atšķirībām starp eSIM un parasto SIM karti. Tātad, šeit ir eSIM pret SIM karti.
Kas ir eSIM?
Kā jau lielākā daļa varētu iedomāties, eSIM nenozīmē elektronisko SIM. Tā vietā eSIM nozīmē Embedded Subscriber Identity Module, kas ir metode, kas ļauj SIM un nesēja informāciju saglabāt ierīcē, nevis fiziskā vienībā, piemēram, SIM kartē. Tas ļauj jums viedtālrunim saņemt vienu SIM slotu bez maksas, tādējādi tālruni faktiski pārvēršot par divu SIM piedāvājumu. Teorētiski, kā arī praksē, eSIM darbojas tieši tāpat kā standarta fiziskā SIM, taču veids, kā to aktivizēt, atšķiras no operatora. Lieki piebilst, ka eSIM ir lieliska alternatīva fiziskai SIM kartei, īpaši, ja vēlaties ceļot. Palīdz arī tas, ka lielākajai daļai tālruņu, kas atbalsta eSIM, ir arī divu SIM iespējas, piemēram, piemēram, jaunais iPhone 11 sastāvs.
Starpība starp eSIM un parasto SIM karti
SIM kartes ir izmantotas jau gadu desmitiem, tāpēc ir grūti pāriet uz eSIM no zilās krāsas. Tāpēc pirms lēmuma pieņemšanas ir jāzina, kā eSIM var būt jums izdevīgs. Pieņemsim, ka jūs daudz ceļojat vai vienkārši vēlaties, lai eSIM iespējotajā tālrunī būtu divas līnijas (personīgais + biznesa vai kaut kas līdzīgs šīm līnijām). Tas nozīmē, ka jums var būt viens eSIM un viens fizisks SIM, kas darbojas tandēmā (ja vien viedtālrunis to atbalsta). Fiziskās SIM kartes katru reizi var būt nedaudz grūti mainīt, savukārt eSIM ir diezgan viegli, jo viss, kas jums jādara, ir skenēt QR kodu no mobilo sakaru operatora, un jūsu jaunais numurs + SIM tiks reģistrēts jūsu ierīcē. Tomēr pirms eSIM procesa sākšanas vienmēr ieteicams meklēt pārvadātāja norādījumus.
Izmantojot iepriekš minēto ceļojuma scenāriju, pieņemsim, ka jūsu primārais numurs ir reģistrēts kā eSIM. Šajā gadījumā jūs varat vienkārši doties uz izvēlēto valsti un iegūt vietējo SIM karti un izmantot to kā ceļojuma SIM karti. Visu laiku jūsu eSIM turpinās darboties. Varbūt tas ir viens no lielākajiem iemesliem, kāpēc cilvēkiem ir jāpāriet uz pievienoto eSIM, izmantojot tā piedāvāto elastību.
Vēl viens svarīgs faktors, kas jāpatur prātā, ir pārliecināties, vai tālrunis atbalsta eSIM, kā arī dubultās SIM iespējas, pirms jūs domājat. ASV tādi pārvadātāji kā Verizon, AT&T un T-Mobile saviem klientiem piedāvā eSIM, bet tādi kā Sprint un Boost Mobile piedāvā tikai fiziskas SIM kartes. Tomēr, ņemot vērā eSIM viedtālruņu izplatību mūsdienu tirgū, ieskaitot nesen uzsāktos Galaxy S20Paredzams, ka drīzumā iesaistīsies vairāk pārvadātāju visā pasaulē.
Tālruņi un viedpulksteņi ar eSIM
ESIM tehnoloģijai ir lielāka jēga viedpulkstenī, jo tajā jau ir pārāk daudz komponentu. Tas ir tas, ko mēs esam redzējuši ar tādiem valkājamiem piederumiem kā Apple Watch, kā arī Samsung Galaxy Watch. Bet Samsung tas nav īpaši jauns, jo tas piedāvāja Gear S2 viedpulksteni atpakaļ n 2016 ar eSIM iespējām, lai gan tajā laikā to atbalstīja ne tik daudz pārvadātāju. Paturot to prātā, ir diezgan pārsteigts, ka Samsung gaidīja līdz galaktikai s20, lai ieviestu šo funkciju, zinot, ka uzņēmums 2016. gadā izmantoja eSIM uz savām valkājamām ierīcēm.
Par laimi, var droši teikt, ka tagad tas ir mainījies, ņemot vērā eSIM valkājamo un viedtālruņu skaita pieaugumu tirgū. Bet šodien ir pieejami daži tālruņi, kuriem pēc noklusējuma ir eSIM. Apskatīsim dažus no tiem, kas nesen tika palaisti tirgū.
- Samsung galaktika s20
- Apple iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max
- Google Pixel 4 un 4 XL
- Moto Razr -2019 (Verizon)
Lai gan daži ražotāji joprojām piesardzīgi izmanto eSIM savos tālruņos, tādi uzņēmumi kā Apple un Google to ir darījuši jau gadu vai divus. Tādi tālruņi kā iPhone XS ir aprīkoti ar eSIM, kas 2018. gadā pārtrauca vāciņu. Pēc noklusējuma Google Pixel 2 sērija atbalstīja arī eSIM. Tādi kā Motorola tikai tagad pievienojas klubam. Apple piedāvā arī eSIM iPad mobilajos variantos, ieskaitot jaunos iPad Pro modeļus.
Piemēram, ja saņemat 2019. gada Moto Razr, eSIM modulis ir iestrādāts mātesplatē. Tas ir redzams tikai viedtālruņa Verizon variantā, savukārt citi tālruņi, kuros ir iespējota eSIM, ļauj pēc vēlēšanās pievienot datu plānus.
Par laimi, paredzams, ka nākamajos mēnešos eSIM savietojamo tālruņu saraksts kļūs lielāks, jo tirgū nonāks vairāk viedtālruņu ar šo tehnoloģiju. Vēl viena problēma klientiem ir tā, ka eSIM gandrīz nekad netiek piedāvāts priekšapmaksas plānā, jo tas klientiem atvieglo pārslēgšanos uz citu tīklu, kad vien izvēlas. Bet, ja jūs maksājat pēcapmaksu, ceļojuma laikā nav jēgas, un jums nav īpaši jāizmanto primārais konts.
Kā redzat, ir vairāki iebildumi, kas saistīti ar eSIM izmantošanu tā pašreizējā formā, taču tā nekādā ziņā nav tehnoloģija. Pārvadātāji lielākoties ir vilcinājušies piedāvāt šo tehnoloģiju pat tad, ja mums jau pāris gadus tirgū ir eSIM tālruņi. ESIM tālrunis pats par sevi ir ārkārtīgi spējīgs un var ievērojami atvieglot tā lietotāju dzīvi.
Daži Android ražotāji izvairās no eSIM tech, jo viņi savos tālruņos piedāvā divas fiziskas SIM kartes slotas, savukārt otrais slots parasti darbojas kā microSD kartes slots atmiņas paplašināšanai. Tas ir arī labs risinājums, taču nekas nespēj pārspēt eSIM kartes ērtības. Bet to var izdarīt tikai tad, ja priekšapmaksas mobilo sakaru operatori saviem klientiem var piedāvāt arī eSIM.
- Vai pēc aktivizēšanas es varu noņemt eSIM?
Tehniski nē. Tā kā nav ko noņemt, neko nevar izņemt. Tomēr lietotāji var doties uz mobilā vai mobilā tīkla iestatījumiem, lai atspējotu vai deaktivizētu SIM karti.
- Vai es varu vienlaikus izmantot fizisko SIM un eSIM?
Jā! Šī ir viena no lielākajām eSIM izmantošanas priekšrocībām viedtālrunī, jo tā ļauj izmantot SIM kartes slotu citam numuram / SIM.
- Kā aktivizēt eSIM?
ESIM aktivizēšanas process dažādiem pārvadātājiem atšķiras. Lai gan lielākā daļa ir saistīta ar SIM plāna pievienošanu tālrunim, skenējot QR kodu, daži pārvadātāji var izvēlēties to darīt manuāli. Paturot to prātā, vienmēr ir labāk sazināties ar vēlamo mobilo sakaru operatoru, lai palīdzētu jums šajā procesā.