Facebook nesen apstiprināja, ka lielais 2018. gada kapāt ir sliktāks, nekā gaidīts, un ka gandrīz 30 miljonu lietotāju dati tika nozagti. Ja jūs domājat, vai jūsu Facebook ir hacked, un ko jums vajadzētu darīt tālāk, mēs esam jums. Patiesībā, šeit ir piecas lietas, kas jums būtu jādara tieši tagad.
25. septembrī Facebook atklāja pārkāpumu, norādot, ka uzbrucēji izmantoja funkciju “Skatīt kā”, kas ļauj jums apskatīt savu profilu tā, kā citi to redz. Tad hakeri nozaga konta piekļuves žetonus un lietotāja datus.
Zemāk mēs paskaidrosim, kādi piekļuves žetoni ir, kā jūs varat uzzināt, vai esat ietekmēts, un kādi pasākumi jāveic tieši tagad.
- Facebook nesen paziņoja par drošības izmantošanu, kas skar vairāk nekā 50 miljonus lietotāju
- Piesardzības nolūkā 90 miljoni lietotāju tika automātiski pieslēgti no sava konta, un tiem ir jāreģistrējas manuāli.
- Acīmredzot, paroles bija ne ietekmēta.
- Atjaunināt: 12. oktobrī Facebook apstiprināja 30 miljoni lietotāju dati un informācija tika nozagta
Ja jums tika lūgts piesakieties Facebook tuvu septembra beigām jūsu konts, iespējams, bija hacked. Uzņēmums pagājušajā mēnesī automātiski izrakstīja aptuveni 90 miljonus kontu. Tas ietver lietotnē, tīmekļa vietnē un trešās puses lietotnēs vai pakalpojumos.
Lasīt: Kā pārtraukt Facebook piekļūt kontaktiem, zvanu žurnāliem un tekstiem
Tikai tad, kad mēs domājām, ka ziņas nevarēja pasliktināties, 2018. gada 12. oktobrī Facebook pazemināja hakeru skaitu no 50 miljoniem lietotāju līdz 30 miljoniem. Tomēr šiem 30 miljoniem lietotāju bija datu un personisko informāciju. Ieskaitot, bet neaprobežojoties ar plašu personisko informāciju, vietām, kurās esat reģistrējies, pēdējiem FB meklēšanas rezultātiem, vēstures apskatei un pat pilsētai, kurā jūs dzīvojat. miljoniem kontu. Pārstāvis teica, ka hakeri nevar piekļūt finanšu informācijai, piemēram, kredītkaršu numuriem.
Vismaz drošības komanda jau ieviesa ievainojamību, tāpēc tas ir labs sākums.
Facebook Hack: 5 lietas, kas jādara tieši tagad
Tas nav labas ziņas, bet stāsts joprojām attīstās, un Facebook turpina izmeklēšanu ar FBI palīdzību. Tas nozīmē, ka tagad varat veikt pasākumus, lai nodrošinātu sevi un savu kontu.
1. solis: pārbaudiet, vai dati ir nozagti
Par laimi, uzņēmumam ir viegls veids, kā Facebook lietotājiem ātri pārbaudīt un redzēt, vai tie tiek ietekmēti. Jūs varat redzēt, vai jūsu dati ir nozagti, dodoties uz šo Facebook palīdzības centra saiti. Šī saite sniedz vairāk informācijas par situāciju, un apakšējā daļā būs apstiprināts, ka šis drošības incidents ir ietekmējis vai nav ietekmējis.
2. solis. Ielogojies sev visur
Kā piesardzības pasākumu jūs varat iziet no Facebook visur.Tas nozīmē lietotni, tīmekļa vietni, pārlūkprogrammas, trešo pušu pakalpojumus, pievienojumprogrammas un citus. Izrakstieties no visa, nomainiet paroli un sāciet no jauna. Mēs iesakām visiem to darīt tūlīt.
Dodieties uz sadaļu Facebook pieteikšanās un drošības iestatījumi. Tajā tiks uzskaitīta vieta vai pakalpojums, kurā esat pieteicies sociālajā tīklā. Būtībā, ja tiek izmantoti šie piekļuves žetoni. Jūs varat atteikties no vienas uzreiz, vai arī uzņēmums piedāvā vienu klikšķi, lai vienlaicīgi izrakstītos no tiem. Apskatiet sarakstu un skatiet, vai notika aizdomīgas pieteikšanās.
Turklāt pieskarieties “Lietojumprogrammas un tīmekļa vietnes” šajā pašā drošības iestatījumu izvēlnē. Šeit jūs atradīsiet sarakstu ar katru lietotni, kas var pieteikties, izmantojot Facebook. Mēs iesakām arī izrakstīt katru no tiem. Jauni ziņojumi apstiprina, ka Facebook ievainojamība, iespējams, deva hakeriem piekļuvi trešās puses lietotņu pierakstīšanām, piemēram, Instagram, WhatsApp, Tinder, spēlēm un vairāk. Tas ir daudz privātas informācijas, kas varētu būt pieejama. Tātad, jā, izrakstieties no jebkuras saistītās lietotnes vai pakalpojuma un pēc tam nomainiet paroli ASAP.
3. solis: Mainiet savu paroli
Pēc tam, kad esat pārbaudījis aizdomīgus pieteikšanās mēģinājumus, esat pierakstījies visur un izdarījuši dažas citas lietas, jūs vēlaties nekavējoties nomainīt paroli. Jūs varat mainīt savu Facebook paroli, noklikšķinot šeit. Kamēr jūs atrodaties, izvēlieties kaut ko spēcīgu vai grūti uzminamu, un, ja iespējams, varat mainīt savus slepenos jautājumus.
Tajā pašā laikā mēs iesakām mainīt paroles jebkurā un visās vietnēs, kurās izmanto to pašu paroli. Tā ir kļūda miljoniem lietotāju. Nekad neizmantojiet to pašu paroli, ko ir viegli atcerēties, jo īpaši katrai tīmekļa vietnei. Šādām situācijām katrai no tām ir jāizmanto cita parole.
4. solis: izmantojiet paroles pārvaldnieku
Atceroties atšķirīgu paroli desmitiem vietņu un pakalpojumu, ko mēs izmantojam katru dienu, nav mazs uzdevums. Tāpēc mēs iesakām paroles pārvaldnieku, piemēram, LastPass vai 1Password. Tās apvieno unikālas paroles katrai vietnei, tās saglabā, tad ģenerē vienu unikālu un drošu paroli. Viens no tiem ir burtu, ciparu, vārdu un citu kombinācija.
Tas ir tas, ko miljoniem lietotāju vajadzētu apsvērt.
5. solis: divu faktoru autentifikācija
Kamēr jūs jau esat iestatījumu izvēlnē, iesakām iespējot divfaktoru autentifikāciju. Tas būtiski papildina jūsu konta otro drošības līmeni. Tādā veidā, kad mēģināsiet pieteikties Facebook, jums tiks nosūtīts e-pasts, īsziņa vai līdzīgs komunikācijas veids. Nozīmē hackers var iegūt tikai vienā pieteikšanās procesa posmā.
Kā ieslēgt divfaktoru autentifikāciju pakalpojumā Facebook. To darot, varat pat izmantot autentifikācijas lietotni, lai pievienotu drošību un privātumu.
Kas ir Facebook piekļuves žetoni?
Īss stāsts īss, piekļuves žetoni ir unikāla virkņu virkne, ko izmanto, lai identificētu personas, lietotnes vai lapas Facebook lapās. Tās ir arī tādas, ko trešās puses lietotnes un pakalpojumi izmanto, lai piekļūtu jūsu Facebook lapai un informācijai. Būtībā tie ir ciparu taustiņi, tāpēc jums nav jāievada sava parole katru reizi, kad lietojat lietotni.
Hackers piekļuva vismaz 30 miljoniem piekļuves žetonu no Facebook lietotāju kontiem. Tomēr, Facebook noskaidroja (pieteicās) 90 miljonus kontu, kas pēdējā gada laikā izmantoja funkciju “Skatīt kā”. Pēc tam hakeri šos piekļuves žetonus izmantoja, lai pieteiktos gandrīz 30 miljonu kontu un veiktu to ar personisko informāciju, atrašanās vietas datiem, kontaktiem un vairāk.
Galīgās domas
Noslēgumā, Facebook apstiprināja, ka šī ir nepārtraukta izmeklēšana, un viņi joprojām cenšas labāk izprast visas detaļas un to, kas noticis. Tātad, ja viņi uzzinās vairāk vai mainīsies fakti, viņi atjauninās lietotājus. Šobrīd uzņēmums nesaka, ko motivē hakeri, bet izslēdza pārliecību par to, ka banalizācija bija saistīta ar novembra vidus vēlēšanām, bet, protams, viņi to teica.
Noslēgumā, piesardzīgi izmantojiet savu Facebook kontu, nomainiet paroli un, ja iespējams, izmantojiet stingrākus drošības pasākumus.
Un, ja viss cits neizdodas, vienkārši izdzēsiet savu Facebook kontu.