Saturs
- China Mobile 5G
- China Unicom 5G
- China Telecom 5G
- 3 Honkongas 5G
- Kad visa Ķīna redzēs 5G?
- Kā ar 6G?
- Spriedums
5G ir jaunā bezvadu frekvence, kas tiek ieviesta visā pasaulē. Lielākā daļa pasaules darbojas ar 4G un 4G LTE, un tāpēc visa pasaule kopumā strādā pie infrastruktūras, lai pārietu uz 5G tīkliem - Kanādā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Austrālijā un pat Ķīnā. Ķīna faktiski varētu būt viena no valstīm, kas visātrāk ievieš infrastruktūru.
Tas ir tāpēc, ka daži reģioni un lielākās pilsētas tika apgaismotas ar 5G tehnoloģiju 2020. gada maijā, un dažas testa vietas bija vēl agrāk. Tomēr, lai arī viņi šajā jomā ir priekšā, ir garš ceļš, līdz visa tauta pāriet uz 5G spektru.
Tikmēr vai Ķīnai ir grafiki, kad mēs varam sagaidīt 5G parādīšanos visā valstī? Sekojiet līdzi tālāk - mēs parādīsim iekšējo liekšķeri.
China Mobile 5G
Šobrīd Ķīnas lietotāji vietnē China Mobile var piekļūt 5G bezvadu tīkliem Pekinā, Šanhajā un vēl gandrīz 50 pilsētās. China Mobile ar vairāk nekā miljardu klientu strādā pēc iespējas ātrāk, lai saviem klientiem piegādātu 5G.
5G faktiski būs izdevīgāks China Mobile nekā tas ir Amerikas Savienotajās Valstīs. China Mobile 5G plāni ir pieejami par mazāk nekā 20 ASV dolāriem. Šie 20 ASV dolāri ir tālu, iegūstot 30 GB datu ar maksimālo ātrumu 300 Mb / s.
China Mobile noteikti nav jauns 5G. Viņi enerģiski pēta tehnoloģiju kopš 2015. gada un sadarbībā ar citiem uzņēmumiem. Tas nozīmē, ka China Mobile vajadzētu ļoti ātri ieviest 5G.
China Unicom 5G
Tālāk mēs aplūkojam China Unicom, kas ir ceturtais lielākais telekomunikāciju gigants pasaulē. China Unicom pieder Ķīnas valdībai, un tai ir daudz abonentu visā valstī. Tas nozīmē, ka ir tikai veselais saprāts, ka China Unicom ir 5G skrējiena līderis.
China Unicom, iespējams, bija viens no agrākajiem piektās paaudzes tīkla testētājiem. Pirms oficiālās 5G palaišanas viņi ļoti mazās vietās visā Ķīnā bija izveidojuši piektās paaudzes tīklu. Gandrīz visi šie bija izmēģinājuma projekti plašākai ieviešanai, izņemot 5G bāzes stacijas Tjaņaņmeņas laukumā.
China Unicom nav pieminējis visas pilsētas, kurās ir palaists piektās paaudzes tīkls. Bet saskaņā ar viņu vietni viņi ir uzsākuši darbību Pekinā, Tjaņdziņā, Čingdao, Hangdžou, Nanjingā, Uhaņā, Gujangā, Čendu, Fudžou, Džengdžou un Šeņjanā. Telekomunikāciju nodrošinātāji plāno, ka katra no šīm vietām visā Ķīnā izveidos vēl 100 5G bāzes stacijas.
China Telecom 5G
China Telecom varētu būt viens no nedaudzajiem telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējiem Ķīnā, kas pārvietojas diezgan lēni. Šobrīd vienīgais redzamais 5G pārklājums atrodas metro, ko sauc par Taipingjangas staciju. Viņiem ir arī zināms 5G pārklājums lidostās un ap Hubei kabatām.
3 Honkongas 5G
3 Honkongas 5G Honkongā vēl nav palaists bezvadu tīkls 5G. Tas nozīmē, ka viņi 2018. gada novembrī paziņoja, ka ir pabeiguši 5G āra izmēģinājumu 3,5 GHz un 28 GHz spektra joslās. Viņi veica šo pārbaudi vienā no savām pārbaudes vietām Causeway Bay, sasniedzot ātrumu virs 2Gbps.
Tas nozīmē, ka viņi smagi strādā, gatavojoties palaišanai. 2019. gada oktobrī 3 Honkonga veica veiksmīgu piedāvājumu par bezvadu spektru 3,5 GHz diapazonā. Tas ir tas, ko viņi sāks izmantot 5G, taču nekas vēl nav oficiāli uzsākts.
Kad visa Ķīna redzēs 5G?
Visa Ķīna netiks maģiski "izgaismota" ar 5G bezvadu tīkliem. Tāpat kā 4G un 4G LTE, tā ieviešana visā valstī ir prasījusi ievērojamu laiku.
Tas nozīmē, ka Ķīna jau ir pasaules vadošā daļa, runājot par mobilajiem tīkliem. Tas nozīmē, ka ir tikai veselais saprāts, ka viņi turpinās turēt lāpu arī piektās paaudzes tīklos. GSMA veica pētījumu, kurā līdz 2025. gadam tiek lēsts, ka Ķīnā ir 460 miljoni 5G savienojumu. Tas ir ievērojams skaits 5G lietotāju, taču atcerieties, ka arī Ķīnā ir viena no lielākajām populācijām pasaulē.
Amerikas Savienotajās Valstīs lielākā daļa telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēju plāno 2020. gadā piesaistīt aptuveni ceturtdaļu miljonu lietotāju, kas ir aptuveni 75% Amerikas Savienoto Valstu iedzīvotāju.
Kā ar 6G?
Protams, tagad, kad 5G darbojas komerciālā līmenī, visi domā, kad 6G nonāks šeit. Ķīnas Rūpniecības un informācijas tehnoloģiju ministrija sāka pētīt 6G 2018. gada sākumā un pašlaik lēš, ka komerciālie tīkli sāks darboties līdz 2030. gadam.
Līdzīgi kā 5G, China Mobile un China Unicom, visticamāk, būs vieni no pirmajiem šī jaunā bezvadu tīkla lietotājiem, un tas viss ir viņu abonentu milzīgā t daudzuma dēļ.
Spriedums
Kā redzat, Ķīna cītīgi strādā pie 5G ieviešanas visā valstī. Diviem no valsts lielākajiem pārvadātājiem ir lieli plāni attiecībā uz 5G, un, ja GSMA aprēķini ir precīzi, viņi kopā ar citiem pārvadātājiem plāno līdz 2025. gadam piesaistīt gandrīz pusmiljardu cilvēku.