OS X El Capitan ir jaunākā OS X versija Mac mašīnām, bet kā tā darbojas ar vecāku Mac?
Kaut arī El Capitan nāk galvenokārt ar tādu pašu izskatu un izjūtu kā OS X Yosemite, jaunā versija ietver daudz jaunu gan lielu, gan mazu funkciju, kas pierāda, ka tas ir jauks jauninājums salīdzinājumā ar iepriekšējo versiju. Turklāt Apple apgalvo, ka, pārslēdzoties starp lietotnēm, lietotāji saņems līdz pat 2x lielāku ātrumu, tāpēc arī šoreiz veiktspēja ir nedaudz labāka.
Agrāk dažus mēnešus es lietoju OS X Yosemite savā 2008. gada iMac, un veiktspēja bija tāda, kādu es gaidīju ar vecāku iMac, piemēram, šo. Tas ir diezgan lēns, ciktāl tas attiecas uz lietotņu atvēršanu, un pat piekļuve sistēmas preferencēm sākumā var būt nedaudz gausa.
Es pievienoju 4 GB atmiņu, lai aizstātu 2 GB, kas ar to nāca, un veiktspēja nedaudz palielinājās, lai arī ne daudz. Es domāju, ka, nomainot cieto disku ar labu cietvielu disku, sniegums redzēs lielu impulsu.
Tomēr līdz tam man ir jāiegūst vislabākais sniegums no tā, kas man ir, un, apsolot labāku veiktspēju OS X El Capitan, es nolēmu nekavējoties atjaunināt savu iMac uz jauno versiju. Lūk, kas jums jāzina par OS X El Capitain vecākā Mac datorā.
Pirmkārt, atslēgas punkts, no kura OS X El Capitan atbalsta iMac, ir 2007. gada vidus, un no šī brīža es esmu tikai viens vai divi atsvaidzinājumi, tāpēc tas ir tuvu, bet tomēr OS X El Capitan darbojas uz mana novecojošā iMac.
Labā ziņa ir tā, ka OS X El Capitan bija lieliski instalēts manā iMac, lai gan tas prasīja ilgāku laiku nekā manā 2013. gada MacBook Pro. Tas ir kaut kas, ko var sagaidīt ar vecāku Mac datoru, tāpēc noteikti atvēliet daudz laika, lai vecākā mašīna tiktu atjaunināta uz jaunāko versiju.
Kad tā tika instalēta, man nebija lielu problēmu, un iMac lielākoties rīkojās ar jauno versiju kā čempions. Vienmērīga uzstādīšana bija iemesls svinībām, jo procesa laikā es gaidīju vismaz dažas žagas. Par laimi, tas notika citādi.
Kas attiecas uz veiktspēju, izmantojot OS X Yosemite, pēdējos mēnešos neesmu pamanījis milzīgu atšķirību, ka es vadītu El Capitan, taču noteikti varu teikt, ka tas nav lēnāk.
Tomēr sistēmas preferences tiek ielādētas daudz ātrāk nekā iepriekš, un lielākā daļa lietotņu tiek atvērtas dažu sekunžu laikā, tāpēc tas noteikti nav milzīgs uzlabojums salīdzinājumā ar to, kas tas bija, bet tas ir apmēram tāds pats, ja ne varbūt šoreiz mazliet ātrāk .
Tomēr Spotlight meklēšana joprojām ir diezgan lēna, kaut arī Apple lielu uzmanību veltīja tam, lai padarītu to ātrāku un labāku. Funkcijas tomēr ir diezgan lieliskas, piemēram, iespēja ātri iegūt laika un sporta rādītājus, kā arī izmantot dabisko valodu, lai meklētu dažādas lietas.
Par laimi, es neesmu saskāries ar problēmām, izņemot dažus jautājumus, kas man bija ar manu Logitech peli, lai gan tā patiešām nav OS X problēma, bet drīzāk problēma ar Logitech programmatūru un tās atbalstu OS X El Capitan. Es domāju, ka to novērsu, atkārtoti instalējot programmatūru, taču man joprojām ir dažas problēmas ar to.
Kopumā es uzskatu, ka OS X El Capitan ir lielisks atjauninājums tiem, kas darbojas ar vecākiem Mac datoriem. Ja jums ir OS X Yosemite instalēta vecākā mašīnā, atjaunināšana uz El Capitan to nemaz nesāpēs, un tas pat var nedaudz palielināt veiktspēju. Tomēr, ja nepieciešams, vienmēr varat pāriet uz OS X Yosemite.
Tomēr es iesaku jaunināt savu Mac, ja varat. Vienkārši aizstājot cieto disku ar cietvielu disku un pievienojot vairāk atmiņas, var rasties brīnumi, kā paātrināt vecāku Mac datoru, it īpaši, ja to izmantojat kā ikdienas datoru. Jūs pamanīsit veiktspējas pieaugumu uzreiz.