Kopš pirmā Motorola Dynatac iznākšanas ielās 1982. gadā, mobilie tālruņi ir veikuši tālu ceļu, galu galā nokļūstot Zaka Morisa mugursomā, iPhone 4S un Galaxy Nexus.
1982. gadā mobilitāte tika brīvi definēta kā 2 mārciņu svars, tā bija pēdas gara un akumulators, kas spēj 1 stundu sarunu laika. Tas varētu izklausīties kā HTC ThunderBolt no marta, bet tas patiešām ir Dynatac. Neilgi pēc tam, kad nāca tādi maisiņi, kādus es redzēju drauga mammu lietojot, augot, šie tālruņi burtiski atradās somiņas izmēra somā un izskatījās apmēram tikpat forši. Es esmu pārliecināts, ka mēs sastādījām diezgan lielu rēķinu, pieprasot vietējai radiostacijai, kad viņa nemeklēja.
Runājot par izmaksām, Motorola Dynatac 1982. gadā pārdeva mazumtirdzniecību par 3 995 ASV dolāriem. Kopš tā laika mēs esam redzējuši mobilo tālruņu un pakalpojumu izmaksu samazināšanos.
Kā redzat zemāk esošo mobilo tālruņu infografikas vēsturē, pagāja desmit gadi, līdz cena nokritās zem 1000 USD, un mēs redzējām pirmo reālo viedtālruņa funkciju integrāciju, piemēram, kalkulatoru, peidžeri un e-pastu. 90. gadu beigās mēs redzam Nokia 6160, kas ir pirmais man piederošais tālrunis un pirmais tālrunis, kas pieder daudziem lietotājiem.
Zibspuldze uz priekšu vēl vienu gadu, un mēs iegūstam Nokia 7110, kuru iekāroja daudzi geeks, kuri redzēja, ka tas tiek izmantots Matrica. Šis 500 ASV dolāru tālrunis bija pirmais, kas tirgū parādīja mobilās tīmekļa pārlūkošanu.
Kad 2001. gads ritēja apkārt, mēs redzējām PDA, BlackBerries un kameru tālruņu ieviešanu. Līdz 2005. gadam mums bija Motorola Rokr, kas bija pirmā, kas sinhronizēta ar iTunes. Galu galā 100 dziesmu ierobežojums bija šo 350 ASV dolāru tālruņu atsaukšana.
2007. gadā iPhone ieradās ar 395 ASV dolāru cenu, un neilgi pēc tam sekoja HTC Dream jeb G1, kas Android atveda tirgū un uzsāka pašreizējo viedtālruņu cīņu, kas mums sniedz arvien labākus tālruņus. Augstas klases tālruņu cenas beidzot ir pazeminājušās līdz 300 un 200 ASV dolāriem.
Nākotnes tālrunim, kā parādīts infografikā, ir lielākā daļa Galaxy Nexus funkciju, it īpaši pārī ar spēļu pakalpojumu Onlive un uzlauzto lietotni Google Wallet. Lai gan lielai daļai augstākās klases ierīču ilgs akumulatora darbības laiks joprojām ir iztrūkstošs faktors, es ceru, ka viedtālruņi varēs darboties līdz 2020. gadam.
Pārskatot šo infografiku no Savings.com, vai redzat sev piederošus tālruņus?
Caur Savings.com