Saturs
- Šodienas problēma: Google Pixel nepaliks ieslēgts un turpina pārkarst
- Kā salabot Google Pixel, kas pastāvīgi pārkarst un izslēdzas
#GooglePixel noteikti ir redzējis labākas dienas, taču miljoni to joprojām izmanto visā pasaulē, tāpēc tas joprojām ir viens no visbiežāk izmantotajiem viedtālruņiem. Šodienas ziņojums attiecas uz problēmu, kā novērst Pixel ierīces pārkaršanu un nejaušu restartēšanu.
Šodienas problēma: Google Pixel nepaliks ieslēgts un turpina pārkarst
Mans tālrunis izslēdzās apmēram pirms 12 stundām. Tas izslēdzas, kad tas ir pārkarsis, tāpēc es domāju, ka tas arī notika. Katru reizi, kad mēģinu to atkal ieslēgt, tas atkal tiek izslēgts. Dažreiz uz ekrāna ir neskaidras līnijas. Tas pat neieslēdzas visu ceļu. Tas ieslēdzas un parāda vārdus “Google”, pēc tam tiek izslēgts. Es mēģināju to ieslēgt vairāk nekā 50 reizes. - Alekss Kasins
Kā salabot Google Pixel, kas pastāvīgi pārkarst un izslēdzas
Pārkaršana parasti ir aparatūras darbības traucējumu pazīme, lai gan dažos gadījumos vainīga var būt arī programmatūra. Ja jūs Pixel cenšaties palikt uz vietas vai turpat pārkarst, vai abus, tas var būt saistīts ar programmatūras kļūdu vai aparatūras problēmu. Šis problēmu novēršanas raksts palīdzēs jums saīsināt iespējamos cēloņus.
1. risinājums: pārbaudiet un instalējiet lietotņu un Android atjauninājumus
Dažreiz lietotņu un operētājsistēmas atjauninājumi ietver zināmu ievainojamību un kļūdu ielāpus. Lai samazinātu iespēju, ka lietotne vai Android kļūda nerada nepatikšanas jūsu ierīcē, pieradiniet to regulāri instalēt lietotnes. Pēc noklusējuma jūsu Pixel ierīcei jābūt iestatītai automātiski pārbaudīt lietotņu un OS atjauninājumus, lai tā pēc tam varētu paziņot jums par to instalēšanu. Ja esat izslēdzis šo automātisko funkciju, neaizmirstiet regulāri pārbaudīt, vai nav atjauninājumu.
Lai pārbaudītu un instalētu sistēmas atjauninājumus, rīkojieties šādi:
- Atveriet ierīces lietotni Iestatījumi.
- Apakšdaļā pieskarieties vienumam Sistēma.
- Pēc tam pieskarieties Sistēmas atjauninājumi. Ja nepieciešams, vispirms pieskarieties Par tālruni.
- Tiks parādīts atjaunināšanas statuss. Veiciet visas ekrānā redzamās darbības.
Lai pārbaudītu lietotņu atjauninājumus (kas instalēti, izmantojot Play veikalu), rīkojieties šādi:
- Atveriet lietotni Play veikals.
- Augšējā labajā stūrī pieskarieties ikonai Izvēlne (trīs horizonta līnijas).
- Atlasiet Manas lietotnes un spēles.
- Pagaidiet, līdz lietotne pārbauda, kuras lietotnes var atjaunināt.
- Nospiediet pogu ATJAUNINĀT VISUS.
Ja instalējāt lietotnes ārpus Play veikala, jūs esat atbildīgs par to atjauninājumu meklēšanu. Mēģiniet izmantot Google, lai zinātu, kā to izdarīt.
2. risinājums: atbrīvojiet vietu krātuvē
Datorus vai viedtālruņus var restartēt, ja krātuvē nav pietiekami daudz vietas. Tas nozīmē, ka operētājsistēmai dažreiz ir nepieciešama papildu krātuve, lai tā darbotos pareizi. Ja jūsu Pixel krātuvē ir maz, mēģiniet atbrīvot vietu un noskaidrojiet, vai tas palīdzēs. Ja tālrunī ir daudz fotoattēlu un videoklipu, apsveriet iespēju tos pārvietot uz SD karti vai datoru, lai jums būtu vairāk nekā pietiekami daudz vietas. Ideālā gadījumā jums visu laiku jāuztur vismaz 1 GB brīva vieta, lai varētu veikt atjauninājumus un citus neparedzētus gadījumus. Kad operētājsistēma mēģina veikt uzdevumu, kam nepieciešama papildu krātuve un neko nevar atrast, tā var saskarties ar kļūdu, kuru, iespējams, nevarēs novērst. Lai tas nenotiktu, vienkārši dodiet Pixel nedaudz elpošanas vietas, atbrīvojot vietu krātuvē.
Lai pārbaudītu, cik daudz ierīcē ir krātuves:
- Atveriet ierīces lietotni Iestatījumi.
- Pieskarieties vienumam Krātuve.
- Skatiet, cik daudz krātuves jums ir pieejams. Jūsu ierīcē var sākties problēmas, ja ir pieejama mazāk nekā 10% krātuves.
Google ir paredzējis, ka šāda problēma var rasties, tāpēc jūsu Pixel var iestatīt automātiski izdzēst fotoattēlus un videoklipus, kas jau ir dublēti pakalpojumā Google fotoattēli. Ja iepriekš izslēdzāt šo funkciju, mēģiniet to atkal ieslēgt. Ja nezināt, kā rīkoties, rīkojieties šādi:
- Atveriet ierīces lietotni Iestatījumi.
- Pieskarieties vienumam Krātuve.
- Ieslēdziet viedo krātuvi.
Varat arī pats manuāli izdzēst dažus failus no sava Pixel. Lai to izdarītu, rīkojieties šādi:
- Atveriet ierīces lietotni Iestatījumi.
- Pieskarieties vienumam Krātuve.
- Pieskarieties vienumam Atbrīvot vietu.
- Lai izvēlētos kaut ko izdzēšamu, pieskarieties tukšajam lodziņam labajā pusē. (Ja nekas nav norādīts, pieskarieties Pārskatīt nesenos vienumus.)
- Lai izdzēstu atlasītos vienumus, apakšdaļā pieskarieties vienumam Atbrīvot.
Vēl viens lielisks veids, kā atbrīvot vietu, ir atinstalēt nevajadzīgas lietotnes. Lietotnes un to atjauninājumi var viegli aizņemt lielāko daļu jūsu atmiņas ierīces, tāpēc dažu no tām noņemšana no sistēmas var būt laba šajā situācijā.
3. risinājums: aizveriet lietotnes
Zema operatīvā atmiņa bieži nozīmē lēnu ātrumu vai pat nejaušu izslēgšanu. Tas ir problēmas iemesls, un tas var palīdzēt, ja varat aizvērt fonā darbojošās lietotnes. Neizmantoto lietotņu aizvēršana nedrīkst būt lietotāja veids, kā novērst problēmas. Pēc konstrukcijas Android ir paredzēts pārvaldīt operatīvo atmiņu, tāpēc nav nepieciešama lietotāja iejaukšanās, lai aizvērtu lietotnes, kad atmiņas kļūst maz. Tomēr patiesībā dažas Android ierīces atmiņas pārvaldības jomā var nebūt ideālā situācijā. Tas var būt vairāku iemeslu dēļ, taču mēs tos šeit neapspriedīsim. Lai uzzinātu, vai jūsu Pixel ir pārāk daudz lietotņu, kas piesaista atmiņu, apsveriet iespēju slēgt lietotnes un fona pakalpojumus, veicot šīs darbības:
- Atveriet ierīces lietotni Iestatījumi.
- Pieskarieties vienumam Lietotnes un paziņojumi, pēc tam Informācija par lietotni un pēc tam - lietotne.
- Pieskarieties Force stop.
Lai sekotu līdz šim izslēgtajām lietotnēm, mēģiniet izveidot sarakstu. Tas ļaus jums uzzināt, kāda lietotne (-es) var radīt problēmas.
4. risinājums: sāknēšana drošajā režīmā
Vēl viena laba lieta, kas šeit jādara, ir pārbaudīt, vai kāda no lejupielādētajām lietotnēm ir problemātiska. Lai to izdarītu, vēlaties palaist Pixel drošajā režīmā. Šajā režīmā tiks liegta visu trešo pušu lietotņu un pakalpojumu darbība. Ja kāds no viņiem traucē operētājsistēmai izraisīt pēkšņu izslēgšanu, jūs to zināt.
Ir divi veidi, kā restartēt Pixel drošajā režīmā. Ja tas ir ieslēgts, veiciet šīs darbības:
- Nospiediet un turiet ierīces barošanas pogu.
- Ekrānā pieskarieties vienumam Power off Power un turiet to. Ja nepieciešams, pieskarieties Labi.
- Jūsu ierīce tiek palaista drošajā režīmā. Ekrāna apakšdaļā redzēsit “Drošais režīms”.
Ja nevarat ieslēgt tālruni vai ja tas tiek restartēts, pirms varat veikt iepriekš norādītās darbības, mēģiniet to izdarīt:
- Kad Pixel ir izslēgts, nospiediet ierīces barošanas pogu.
- Kad ekrānā tiek parādīts Google logotips, kad sākas animācija, nospiediet un turiet ierīces skaļuma samazināšanas pogu. Turiet to turēt, līdz animācija beidzas un ierīce tiek palaista drošajā režīmā.
- Ekrāna apakšdaļā redzēsit “Drošais režīms”.
5. risinājums: noņemiet ārējo korpusu
Dažus pārkaršanas gadījumus var izraisīt slikti izstrādāta ārējā korpusa izmantošana. Tāpat kā jebkurai elektroniskai ierīcei, arī jūsu tālrunim Pixel ir dažas atveres, kas nodrošina ventilāciju iekšpusē. Ja izmantojat lietu, mēģiniet to noņemt un ļaut Pixel darboties kādu laiku, lai pamanītu atšķirības.
6. risinājums: atkārtoti kalibrējiet akumulatoru
Attiecībā uz tādu problēmu kā jūs, iespējams, nejaušas restartēšanas problēmu izraisa akumulators. Lai noskaidrotu, vai tā ir akumulatora kalibrēšanas problēma, apsveriet iespēju OS un akumulatoru pārkalibrēt, veicot šīs darbības:
- Pilnībā iztukšojiet akumulatoru. Tas nozīmē, ka izmantojat ierīci, līdz tā pati izslēdzas un akumulatora uzlādes līmenis ir 0%.
- Uzlādējiet tālruni, līdz tas sasniedz 100%. Ierīcē noteikti izmantojiet oriģinālu uzlādes aprīkojumu un ļaujiet tai pilnībā uzlādēt. Neatvienojiet ierīci vēl vismaz divas stundas un nelietojiet to arī uzlādes laikā.
- Pēc pagājušā laika atvienojiet ierīci.
- Restartējiet savu Pixel.
- Izmantojiet tālruni, līdz tas atkal pilnībā iztukšojas.
- Atkārtojiet 1. – 5. Darbību.
7. risinājums: rūpnīcas atiestatīšana
Ja visi iepriekš minētie līdzekļi vispār nepalīdzēs, jums ir jāveic krass solis, noslaukot tālruni. Pēc rūpnīcas atiestatīšanas visi programmatūras iestatījumi tiks atjaunoti pēc noklusējuma. Protams, tiks izslēgtas arī trešo pušu lietotnes, atstājot tikai zināmas, stabilas Google lietotņu konstrukcijas. Paredzams, ka šajā stāvoklī jūsu Pixel darbosies normāli. Ja problēmas cēlonis ir saistīts ar lietotni vai programmatūru, tam vajadzētu būt risinājumam. Pirms turpināt, noteikti ziniet Google kontu savā tālrunī. Pārbaudiet, vai esat ieguvis pareizu Google lietotājvārdu un paroli, piesakoties savā kontā, izmantojot pārlūkprogrammu. Pārliecinieties, ka dublējat failus, lai nezaudētu neaizstājamus datus.
- Atveriet tālruņa lietotni Iestatījumi Iestatījumi.
- Pieskarieties System un pēc tam Reset.
- Pieskarieties vienumam Rūpnīcas datu atiestatīšana un pēc tam Atiestatīt tālruni. Ja nepieciešams, ievadiet savu PIN, rakstu vai paroli.
- Lai izdzēstu visus datus no tālruņa iekšējās atmiņas, pieskarieties vienumam Dzēst visu.
- Kad tālrunis ir beidzis dzēšanu, izvēlieties restartēšanas opciju.
- Iestatiet tālruni un atjaunojiet dublētos datus. Uzziniet, kā atjaunot datus Pixel tālrunī.
8. risinājums: veiciet Pixel remontu
Ja rūpnīcas atiestatīšana neizdodas novērst problēmu, tas skaidri norāda, ka jums ir aparatūras problēma. Tas var būt akumulatora problēma vai enerģijas pārvaldības IC. Lai kāds tas būtu, jums būs nepieciešama profesionāla palīdzība, lai to novērstu.