Saturs
- Kā identificēt Mac problēmu
- Kā novērst lēnu Mac veiktspēju
- Kā novērst Mac WiFi problēmas
- Kā novērst Mac Ethernet problēmas
- Kā novērst Mac Bluetooth problēmas
- Kā novērst MacBook uzlādes problēmas
- Kā salabot iesaldēto Mac
- Kā salabot Mac, kas netiks izslēgts
- Kā novērst Mac, neieslēdzas problēmas
- Kā novērst Mac skaņas problēmas
- Kā novērst Mac cietā diska vietas kļūdas
Kad jūs saskaraties ar Mac problēmu, tā var atmest jūsu dienu, un tas var viegli ietekmēt jūsu darbu un garastāvokli. Neatkarīgi no tā, kāda veida Mac jums pieder, mēs iepazīsimies ar to, kā patstāvīgi novērst kopīgas Mac problēmas, neapmeklējot Apple Store, lai redzētu Genius vai piezvanītu uz tālruni, lai atbalstītu ilgu zvanu.
Mēs aplūkosim izplatītākās MacBook Air problēmas, MacBook Pro problēmas, Mac Mini problēmas un citas izplatītākās Mac problēmas un kļūdas, ar kurām var saskarties, lietojot Apple datoru.
Mēs koncentrēsimies uz izplatītākajām Mac problēmām, piemēram, lēnu veiktspēju, problēmām, kas saistītas ar savienojumu ar WiFi, iesaldēšanas lietotnēm un citiem jautājumiem, kas pēc ilgstošas lietošanas var padarīt jūsu pieredzi skābu.
Jaunākais papildinājums jums pateiks, kā salabot bojāto Ethernet pēc OS X El Capitan atjauninājuma instalēšanas.
Uzziniet, kā novērst bieži sastopamās Mac problēmas.
Kad jūs Mac nedarbojat tikai, jūs varat palikt jautājums, kā rīkoties vai kā jūs iederēsities ceļojumā uz Apple Store, lai saņemtu labojumu jūsu kopīgajai Mac problēmai. Tā vietā, lai brauktu uz veikalu, jūs varat veikt daudzas sākotnējās darbības mājās, lai ātrāk atgrieztos darbā vai izklaidētos.
Ja redzat, ka problēmas parādās tūlīt pēc jaunināšanas uz OS X 10.11, pārbaudiet šo bieži sastopamo OS X El Capitan problēmu labojumu sarakstu.
Mēs pievērsīsimies Mac problēmām un labojumiem, kas parasti nav īpaši saistīti ar programmatūras atjauninājumu vai versiju. Neskatoties uz jūsu izmantoto programmatūru, varat novērst šīs kļūdas savos iMac, MacBook, Mac Mini, Mac Pro, MacBook Air un MacBook Pro.
Dažos gadījumos jums, iespējams, būs jāatjaunina Mac programmatūra, lai to labotu, taču dažus no tiem ir ātrāk un vieglāk apstrādāt.
Kā identificēt Mac problēmu
Pirmais solis ir noskaidrot, kāda ir jūsu Mac problēma. Dažreiz ir viegli pateikt, ka jautājums ir saistīts ar programmatūru vai aparatūru, taču tas ne vienmēr notiek.
Ja redzat kļūdas ziņojumu, noteikti pierakstiet tieši to, kas tas ir, vai nofotografējat ar tālruni. Zinot precīzu kļūdu, jūs vai kāds cits varēsit to novērst.
Vai problēma sākās pēc jaunas programmas instalēšanas? Ja tā, mēģiniet to atinstalēt un pārbaudiet, vai problēma izzūd. Varat arī pārbaudīt, vai nav atjauninājumu jūsu Mac un Mac lietotnēs.
Pirms dodaties tālāk, ieteicams arī noņemt visus piederumus un atmiņas kartes no datora, restartēt un pārbaudīt, vai problēma joprojām pastāv.
Lai uzzinātu vairāk, skatiet šo Apple problēmu novēršanas rokasgrāmatu.
Kā novērst lēnu Mac veiktspēju
Ja jūsu Mac ir lēns, nesāciet lejupielādēt citu programmu, kas apgalvo, ka tā var palielināt jūsu Mac ātrumu un dažu minūšu laikā atrast vai notīrīt jūsu Mac. Daudzas reizes tas nepalīdz novērst problēmas pamatu.
Ja ilgu laiku neesat restartējis Mac, sāciet to darot un pārbaudiet, vai tas palīdz ātrumam.
Pirmā vieta, kas jums jāmeklē, lai labotu lēnu Mac, ir Activity Monitor. Šis ir pārskats par visu, kas notiek jūsu Mac. Apskatot šeit, jūs varat uzzināt, kas tiek izmantots jūsu Mac jaudā un atmiņā, kas ļaus jums redzēt, kas jums jāierobežo vai jājaunina.
Kā salabot lēnu Mac.
Ātrākais veids, kā to atvērt, ir nospiest Komanda un atstarpes taustiņš vienlaikus un ierakstiet Aktivitātes monitors. Vai arī jūs varat doties uz Lietojumprogrammas -> Utilities -> Activity Monitor.
Mēs vēlamies apskatīt cilnes CPU un Atmiņa. Ja lietojat ļoti intensīvu lietojumprogrammu vai ja tā ir bojāta, iespējams, tā iztērē pārāk daudz CPU vai atmiņas. Noklikšķiniet uz kolonnas Atmiņa kārtot pēc tā, kas aizņem visvairāk atmiņas.
Ja identificējat kaut ko tādu, kas izmanto neķītru atmiņas daudzumu, salīdzinot ar citām lietojumprogrammām, varat aizvērt lietotni. Labākais veids, kā to izdarīt, ir dodieties uz lietotni tas ir jautājuma sakne un izvēlieties to iziet no izvēlnes. Ja tas ir aizslēgts, jūs var noklikšķināt uz nosaukuma Activity Monitor un pēc tam noklikšķiniet uz pieturas zīmes ar X augšējā kreisajā stūrī.
Ja jums bieži rodas problēmas ar lēnu Mac, iespējams, būs jāatjaunina RAM. To var izdarīt daudzos vecākos Mac datoros un ar dažiem darbvirsmas Mac datoriem, taču MacBook Pro Retina RAM un MacBook Air RAM jauninājumi nav iespējami.
Kā novērst Mac WiFi problēmas
Ja jums ir Mac WiFi problēmas, varat nejauši zaudēt savienojumu, dodoties uz noteiktu mājas daļu vai arī, iespējams, vispār nevarat izveidot savienojumu.
Izslēdziet Mac WiFi savienojumu uz 10 sekundēm līdz noklikšķinot uz WiFi ikonas un pēc tam izvēloties Izslēgt Wifi. Pēc neilgas gaidīšanas ieslēdziet to vēlreiz un pārbaudiet, vai varat izveidot savienojumu. Daudzas reizes tas atrisinās problēmu.
Nākamā lieta, kas jāmēģina, ir restartēt maršrutētāju. Atvienojiet maršrutētāju no strāvas uz 30 līdz 60 sekundēm un pēc tam pievienojiet to atpakaļ un mēģiniet.
Novērst bieži sastopamās Mac WiFi problēmas.
Ja tie nenovērš jūsu Mac WiFi problēmas, iespējams, būs jāmaina WiFi tīkls, ar kuru izveidojat savienojumu. Daudzi jaunāki maršrutētāji piedāvā 2,4 GHz un 5 GHz savienojumu. 5GHz savienojums bieži darbojas labāk lielākos diapazonos.
Atveriet tīkla preferences, augšējā labajā stūrī noklikšķinot uz WiFi ikonas un pēc tam izvēloties Network Preferences.
Noklikšķiniet uz Papildu. Tagad meklējiet savu 5GHz vai 5G tīkla nosaukumu un noklikšķiniet, pēc tam velciet to saraksta augšdaļā. Ja jums nekad nav bijis savienojuma ar to, jums tas būs nepieciešams noklikšķiniet uz ikonas Plus un pēc tam Rādīt tīklus. Noklikšķiniet uz nosaukuma un ievadiet paroli.
Ja neviena no šīm problēmām nenovērš jūsu Mac WiFi problēmas, iespējams, būs jājaunina uz OS X El Capitan. OS X Yosemite versija ir pazīstama ar daudzām WiFi problēmām Mac datoros, un tās var novērst ar bezmaksas jaunināšanu uz OS X El Capitan.
Kā novērst Mac Ethernet problēmas
Kā novērst Mac Ethernet problēmas pēc OS X El Capitan atjaunināšanas.
Ja pagājušajā nedēļā Mac datorā esat instalējis OS X El Capitan atjauninājumu, iespējams, esat saņēmis sliktu atjauninājumu, kas izjauca jūsu Ethernet portu. Labā ziņa ir tā, ka šis jautājums nav pastāvīga problēma.
Pirmā lieta, kas jums jādara, ir pārbaudīt versijas numuru, lai redzētu, vai jums ir salauzta 3.28.1 versija. Lai to izdarītu, izpildiet tālāk sniegtos norādījumus.
- Nospiežot taustiņu Option, Apple izvēlnē atlasiet System Information.
- Izvērsiet sadaļu Programmatūra un atlasiet Instalācijas.
- Noklikšķiniet uz slejas Programmatūras nosaukums, lai kārtotu sarakstu alfabētiskā secībā.
- Atrodiet sadaļu “Nesaderīgi kodola paplašinājuma konfigurācijas dati”.
- Ja jaunākā instalētā versija ir 3.28.1, veiciet tālāk norādītās darbības.
Ja redzat 3.28.2, jums jau ir pareizā versija, bet, ja izmantojat sadalīto versiju un varat izveidot savienojumu ar WiFi, ir vienkāršs labojums.
- Atveriet lietotni Terminal.
- Ierakstiet šo komandu, lai atjauninātu uz kodola paplašinājuma “Nesaderīgi kodola paplašinājuma konfigurācijas dati” pašreizējo versiju:
sudo softwareupdate - background
- Aizveriet termināli un restartējiet Mac.
Ja nevarat izveidot savienojumu ar WiFi, jums būs jāizmanto šī garākā rokasgrāmata Apple atbalsta lapā.
Kā novērst Mac Bluetooth problēmas
Mēģinot izmantot tastatūru, skārienpaliktni vai citu Bluetooth piederumu, mēs bieži sastopamies ar Mac Bluetooth problēmām. Tas var izraisīt problēmas ar jūsu Bluetooth ierīču neparādīšanos vai ļoti kaitinošu kļūdu “Bluetooth nav pieejams” Mac datorā.
Vispirms jāmēģina restartēt Mac un izslēgt un atkal ieslēgt Bluetooth ierīces. Tas dažu minūšu laikā var atrisināt vienkāršus jautājumus. Vēl viena lieta, kas jāizmēģina, ja Bluetooth ierīce darbojas nepareizi, ir pārvietot citas Bluetooth ierīces prom no Mac un skārienpaliktņa. IPhone 6 Plus ievietošana starp mūsu Mac un skārienpaliktni vienmēr rada problēmas.
Ja Mac datorā rodas kļūda Bluetooth nav pieejams, šī rokasgrāmata palīdzēs jums veikt darbības, kas nepieciešamas, lai to novērstu. Daudzos gadījumos to var novērst, neapmeklējot Apple Store.
Kā novērst MacBook uzlādes problēmas
Pat ja jums ir salīdzinoši jauns MacBook, MacBook Air, MacBook Pro vai MacBook Pro Retina, jums var rasties MacBook uzlādes problēmas. Parasti jūs, iespējams, nepamanīsit, ka jūsu MacBook netiek uzlādēts, kamēr neesat to paķēris, lai dotos uz tikšanos, tāpēc vēlāk būs jāveic problēmu novēršana.
Ko darīt, ja MacBook netiks uzlādēts.
Ja jums pieder vecāks MacBook ar noņemamu akumulatoru, izņemiet to un pēc tam ievietojiet to vēlreiz, lai redzētu, vai tas novērš problēmu. Citi lietotāji turpina meklēt šos iespējamos labojumus.
- Izmēģiniet citu kontaktligzdu.
- Izmēģiniet citu MacBook lādētāju
- Noņemiet MagSafe 2 adapteri un mēģiniet vēlreiz
Mums radās problēmas, kurās mūsu MacBook Pro Retina neuzlādējās, izmantojot MagSafe 2 adapteri, lai gan lādētājs darbojās labi ar citām piezīmjdatoriem. Jūs varat lūgt Apple nomainīt MagSafe adapteri, un jūs, iespējams, būsiet pārsteigts par bezmaksas nomaiņu, ja paņemsit veco un parādīsit problēmu.
Iespējams, ka ir lielāka problēma ar to, ka jūsu MacBook netiek uzlādēts. Ja iepriekš minētās darbības nepalīdz, atiestatiet SMC savā Mac datorā. Sistēmas pārvaldības kontrolieri ir viegli atiestatīt patstāvīgi. SMC atiestatīšana var novērst Macbook uzlādes problēmu un citas problēmas, tostarp;
- Nospiežot, dators nereaģē uz barošanas pogu.
- Šķiet, ka portatīvais Mac nedarbojas pareizi, aizverot vai atverot vāku.
- Dators negaidīti guļ vai izslēdzas.
- Šķiet, ka akumulators netiek pareizi uzlādēts.
- MagSafe strāvas adaptera gaismas diode neparāda pareizu darbību.
SMC atiestatīšanas process Mac datorā ir atšķirīgs atkarībā no modeļa, tāpēc iesakām izpildīt visus šajā lapā sniegtos norādījumus.
Ja tas neatrisina problēmu, jums jārunā ar Apple par risinājumu. Jums, iespējams, būs jāmaksā Apple par akumulatora nomaiņu, ja ierīcei nav garantijas. Bez garantijas MacBook akumulatora nomaiņa ir no 129 līdz 199 ASV dolāriem tieši no Apple. Jūs varat atrast lētākas cenas citos servisa centros.
Kā salabot iesaldēto Mac
Pēc ilga lietošanas perioda jūs varat saskarties ar problēmu, kurā jūsu Mac sasalst vai kurā viena lietotne sasalst jūsu Mac.
Ja šī iemesla dēļ nevarat iziet no lietotnes, jums būs jāpiespiež lietot.
Uzziniet, kā salabot iesaldētu Mac.
Ja jūs varat noklikšķināt uz ikonas dokā, turiet nospiestu Option un noklikšķiniet, kas parādīs Force Quit darbību. Noklikšķiniet uz tā, lai piespiestu lietotni aizvērt.
Dažreiz tas nedarbosies. Jums var būt nepieciešams vienlaikus nospiest Command + Option + Escape, lai atvērtu Force Quit Menu. Šeit varat redzēt lietotnes, kas nereaģē, un izvēlēties piespiedu kārtā iziet.
Ja tas neizdodas, varat vienlaikus nospiest Command + Control + Eject, lai piespiestu atsāknēšanu. Turot ieslēgšanas / izslēgšanas pogu, tiks izdarīts tas pats.
Kā salabot Mac, kas netiks izslēgts
Ko darīt, ja jūsu Mac netiks izslēgts.
Reizēm jūs teiksiet savam Mac datoram restartēt vai izslēgties, un dažas minūtes vēlāk jūs varat atklāt, ka Mac netiks izslēgts. Paturiet prātā, ka pilnīgai izslēgšanai var būt nepieciešamas trīs līdz piecas minūtes, jo Mac izslēgs programmas un saglabās dokumentus. Iespējams, jums būs jāsaglabā vai jāizmet lietotnēs veiktās izmaiņas. Ja uz doka ir uzlecoša ikona, tas nozīmē, ka tai jāpievērš uzmanība.
Iespējams, jums būs jāpiespiež iziet no lietotnes, izmantojot norādījumus iepriekšējā sadaļā, vai, ja nekas cits neizdodas, turiet ieslēgšanas / izslēgšanas pogu, līdz Mac izslēdzas. Paturiet prātā, ka šādi rīkojoties, varat zaudēt datus.
Kā novērst Mac, neieslēdzas problēmas
Ja jūsu MacBook neieslēdzas vai nedarbojas, jums, iespējams, būs jāveic vairākas darbības, lai ierīce ieslēgtos.
Jums jāatvieno visi piederumi un perifērijas ierīces, kuras esat pievienojis savam Mac, un pēc tam izpildiet šajā rakstā sniegtos norādījumus, lai atrisinātu šīs problēmas.
Kā novērst Mac skaņas problēmas
Kā novērst Mac skaņas problēmas.
Ja jūsu Mac datorā nav skaņas, tas var būt saistīts ar vairākām problēmām. Šeit ir pārbaudāmās lietas tādā secībā, kādā tās jāizmēģina.
- Pārliecinieties, vai jūsu skaļums ir palielināts.
- Pārbaudiet skaļruņu strāvas vai austiņu savienojumus.
- Ieslēdziet un izslēdziet Bluetooth skaļruņus, ja tos izmantojat.
Ja tas neatrisina problēmu, turiet opciju un dokā noklikšķiniet uz skaļruņa. Šeit pārliecinieties, vai esat izvēlējies pareizo skaņas avotu. Daudzos gadījumos tam vajadzētu būt līnijai.
Varat arī noklikšķināt uz Skaņas preferences, lai redzētu citas iespējas, kas var palīdzēt atrast problēmu. Ja nekas cits neizdodas, jums, iespējams, būs jārestartē un atvienojiet un atkal pievienojiet austiņas vai skaļruņus.
Kā novērst Mac cietā diska vietas kļūdas
Ieslēdzot Mac un redzot ziņojumu, ka startēšanas disks ir gandrīz pilns, jums ir trīs iespējas.
- Dzēsiet nevajadzīgos failus.
- Pērciet lielāku iekšējo cieto disku.
- Pērciet ārējo cieto disku.
Varat izmantot tādu lietotni kā Disk Inventory X, lai skenētu Mac un redzētu, kas aizņem visvairāk vietas. Kad zināt, kas aizņem vietu, varat izlemt, vai to var izdzēst. Ja to izdzēsīsit, pārliecinieties, vai arī Finder izvēlējāties Iztukšot atkritni, lai atgūtu vietu. Varat arī izdzēst vai atinstalēt lietotnes, lai jūsu datorā būtu vairāk vietas.
Ja jums pieder vecāks Mac, kas ļauj nomainīt cieto disku, varat iegādāties lielāku disku un instalēt to vairāk vietas.
Vēl viena iespēja ir iegādāties ārēju cieto disku un pēc tam pārvietot dažus fotoattēlus vai failus, kas jums ne vienmēr ir nepieciešami.
Ir arī daži mākoņpakalpojumi, kas ļauj saglabāt failus, taču daudzi bieži iestatījumi tiek sinhronizēti vai dublēti, nevis glabājas tikai tiešsaistē.