Saturs
- Pārlūkojiet vecos failus un lietotnes
- Dublējiet savu MacBook
- Saglabāt pieteikšanās vienumus
- Regulāri restartējiet MacBook
- Izvairieties no lielākās daļas “Tune-Up” lietotņu
MacBooks ir vieni no visefektīvākajiem klēpjdatoriem tirgū, taču no lietotāja tas prasa zināmas pūles. Šeit ir pieci MacBook uzturēšanas uzdevumi, kas jums regulāri jāveic.
Automašīnām regulāri jāmaina eļļa. Pēc tik daudz spēlēšanas instrumenti ir jāpielāgo. Pat cilvēkiem ir jāveic sava ķermeņa kopšana, lai saglabātu savu formu. Lai darbotos nevainojami, MacBook ir nepieciešama tāda pati regulāra kopšana.
Daudzas reizes lietotāji vienkārši iegādāsies MacBook, taču nekad neprasa laiku, lai to uzturētu visā dzīves laikā. Tāpēc tiek veidotas lietojumprogrammas, visur ir izkaisīti nejauši faili, un tas viss ir pārspīlēts MacBook, padarot to lēnu un gausu.
Tomēr tērēt tikai nedaudz laika savas mašīnas uzturēšanai - pat ja tas notiek tikai reizi mēnesī - ir lielisks veids, kā paātrināt MacBook un saglabāt tā lielisko formu, lai tā kalpotu pēc iespējas ilgāk.
Tāpēc bez liekiem apsvērumiem šeit ir daži apkopes uzdevumi, kas jums regulāri jāveic MacBook.
Pārlūkojiet vecos failus un lietotnes
Vairāk nekā iespējams, jums ir daudz lietotņu, kuras esat instalējis un izmantojis tikai vienu reizi kāda veida īpašam mērķim. Šīs lietotnes tagad ir bezjēdzīgas un vienkārši aizņem dārgo vietu diskā jūsu MacBook.
Atveriet Finder logu un noklikšķiniet uz Pieteikumi sānjoslā. Tiks uzskaitītas visas instalētās lietotnes. Ja redzat lietotni, kuru vairs neizmantojat, velciet un nometiet to atkritnē.
Tāpat ir ieteicams to pašu darīt ar vispārīgiem failiem. Gadu gaitā jūs lejupielādēsit un uzkrāsit daudz dažādu failu, tostarp lietojumprogrammām paredzētos .DMG instalēšanas failus. Tomēr tie var izveidot un pārvērst jūsu MacBook par neorganizētu putru. Ja jūsu darbvirsma izskatās kā digitālais tornado tikko izgājis cauri, tad, iespējams, ir laiks to notīrīt.
Parasti man patīk apmēram reizi mēnesī pārlūkot savas lietotnes un failus un atbrīvoties no visa, kas man vairs nav vajadzīgs.
Ja jums noteikti ir jāglabā fails, bet tas nav īpaši nepieciešams tam piekļūt, ievietojiet to ārējā diskā vai zibatmiņas diskā, lai tas nebūtu redzams, taču joprojām ir pieejams ikreiz, kad tas ir nepieciešams.
Dublējiet savu MacBook
Šis gandrīz pats par sevi saprotams, bet tas joprojām ir jāpasaka. Pārliecinieties, ka regulāri dublējat savu MacBook, lai, ja ar to notiktu kaut kas slikts, nezaudētu nevienu no saviem failiem.
Galu galā jūs esat atkarīgs no tā, cik bieži vēlaties dublēt savu MacBook, taču, jo biežāk to darāt, jo labāk jums būs. Jūs varat viegli iestatīt Time Machine, lai katru dienu automātiski dublētu MacBook ārējā cietajā diskā, vai arī varat eksperimentēt ar citām dublēšanas opcijām.
Datora dublēšana ir viena no vissvarīgākajām lietām, kas jums jādara, kad jāuztur ierīces. Mēs domājam, ka tur atrodas lielākā daļa jūsu fotoattēlu, videoklipu, mūzikas un gandrīz visi citi faili, un, ja kaut kas notiks ar datoru, piemēram, cieto disku, kas nav izdevies, jūs zaudētu pilnīgi visu, ja vien jums nebūtu visi šie faili ir dublēti.
Saglabāt pieteikšanās vienumus
Katru reizi, kad savā MacBook instalējat jaunu lietojumprogrammu, tā, iespējams, tiek pievienota to vienumu sarakstam, kuri tiek automātiski startēti ikreiz, kad sākat MacBook. Tā pati par sevi nav milzīga problēma, taču, jo vairāk vienumu pievienosies sarakstam, jo lēnāk jūsu MacBook būs palaišanas laikā, jo tam ir visas šīs lietotnes, kas tai jāatver un jāielādē.
Atvērt Sistēmas preferences, klikšķiniet uz Lietotāji un grupasun pēc tam noklikšķiniet uz Pieteikšanās vienumi cilni augšpusē. Pirms turpināt rediģēt sarakstu, jums var būt nepieciešams noklikšķināt uz piekaramās slēdzenes apakšējā kreisajā stūrī un ievadīt administratora paroli, lai varētu veikt izmaiņas.
Lai noņemtu vienumu no saraksta, vienkārši noklikšķiniet uz tā un pēc tam noklikšķiniet uz mīnusa ikonas, lai to noņemtu. Pūka! Cerams, ka tam vajadzētu paātrināt MacBook sāknēšanas laiku.
Man patīk to darīt apmēram reizi mēnesī, kā arī iet pāri vecākām lietojumprogrammām, kuras vairs neizmantoju.
Regulāri restartējiet MacBook
Līdz ar to, kā mūsdienās tiek ražoti MacBooks, kā arī to, kā tie tiek izmantoti, mēs reti katru dienu izslēdzam jūsu MacBooks un tā vietā tos vienkārši iemidzinām, lai mums tas nebūtu jāgaida. no rītiem boot.
Tomēr ieteicams reizi nedēļā izslēgt un pārstartēt MacBook. Tas ir līdzvērtīgs maršrutētāja restartēšanai, lai to notīrītu un dotu tam jaunu sākumu.
Pārstartējot MacBook, tiek notīrīta RAM un atbrīvota tā, lai jums būtu tīrs šīferis. Tāpēc, ja rodas problēmas, daudzi datoru tehniķi ieteiks atsāknēt datoru, jo tas var notīrīt troksni un sākt to no jauna.
Izvairieties no lielākās daļas “Tune-Up” lietotņu
Ir daudz Mac lietojumprogrammu, kas saka, ka tās pielāgos jūsu Mac un padarīs to vienmērīgāku, taču ar šiem apgalvojumiem jums jābūt uzmanīgam.
Viena no lielākajām vainīgajām ir lietotnes, kas atbrīvo operatīvo atmiņu, lai jūsu MacBook varētu darboties efektīvāk, taču tās patiešām tikai sajaucas ar dabisko procesu, ko OS X izmanto atmiņas pārvaldībai, tāpēc labāk neizmantot lietotnes, kas sajaucas ar šo procesu.
Tomēr tādas lietotnes kā Onyx un CCleaner ir labas lietotnes, kas darbojas apmēram reizi mēnesī.
Onyx veic nedaudz dažādu lietu, piemēram, pārbauda startēšanas disku un tā sistēmas failu struktūru, lai nekur sistēmā nebūtu kļūdu. Lietderība var arī izpildīt dažādus sistēmas uzturēšanas uzdevumus un izdzēst nevēlamus un nevajadzīgus failus, lai atbrīvotu vietu diskā.
Kas attiecas uz CCleaner, tam ir viegli saprotams lietotāja interfeiss, kas ļauj atbrīvoties no slēptiem pagaidu failiem, kurus jūsu Mac lietojumprogrammas vairs neizmanto. Izmantojot lietotni, jums atliek tikai atzīmēt vienumus, kurus vēlaties izdzēst, un pēc tam noklikšķiniet uz Analizēt lai redzētu, cik daudz vietas varētu ietaupīt, izdzēšot šos failus. Ja esat apmierināts ar to, noklikšķiniet uz Palaidiet Cleaner un ļaujiet lietotnei darīt to.